200 Kursiyere Sertifikaları Verildi

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası, İŞ-KUR ve KOSGEB işbirliğinde gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Kurslarını tamamlayan 200 kursiyere düzenlenen programla sertifikaları verildi.

200 Kursiyere Sertifikaları Verildi Gündem

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası, İŞ-KUR ve KOSGEB işbirliğinde gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Kurslarını tamamlayan 200 kursiyere düzenlenen programla sertifikaları verildi.

Elazığ Esnaf Sanatkârlar Toplantı Salonunda gerçekleşen programa Elazığ Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Esnaf Sanatkarlar Birlik Başkanı Cemil Erdem, Kurum Müdürleri, STK Başkanları, Meslek Odası Başkanları ve kursiyerler katıldı.

ULAŞ:  720 KİŞİYE KOSGEB EĞİTİMLERİ VERDİK

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’ta, Görev süresince birçok farkı alanda hizmetlerde bulunduklarını belirterek hizmetlerin meyvesini de 2018 yılı Ocak ayında da gördüklerini söyledi.

Başkan Ulaş “Hizmetlerde bulunmanın amacı bireysel olarak ya da kurum etkilenmesi yada faydalanması değildir. Hizmetlerle paydaşlarla hareket etmek ilimize ve ülkemize katkı sağlamaktır. Bizde göreve gelmemizin akabinde verdiğimiz hizmetlerde paydaşlarımızla hareket ettik. Eğitimler odamız için çok önemlidir ve vazgeçilmezimizdir. Eğitimlerimizi verirken Valiliğimizin, Belediyemizin, Kurumlarımızın ve Meslek Odalarımızın desteği çok olmuştur. KOSGEB eğitimlerimizi vermemizin amacı girişimci kardeşlerimizin devletimizin verdiği destekten faydalanması içindir.3 yıl içinde 720 kardeşimize eğitim vererek sertifikalarını verdik. Buda bizleri çok sevindiriyor. Eğitimlerde bizlere sürekli destek olan KOSGEB İl Müdürlüğümüze ve İŞKUR İl Müdürlüğümüze şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Fırat Kalkınma Ajansı ile eğitimlerimiz oldu. Avrupa Projelerimiz oldu. Bundan sonrada hizmetlerimiz devam edecektir. Bugün programda bizleri yalnız bırakmayan davetlilerimize çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

BALCI: BU TÜR KURSLARI ÇOK ÖNEMSİYORUZ

İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı ise İstihdamın artması için bu tür kursların kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak “Geleceğin işadamlarına İŞKUR olarak bizlerin katkısı oluyorsa desteği oluyorsa ne mutlu bize. Kursiyerlere bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum”   dedi. 

Elazığ Esnaf Sanatkarlar Birlik Başkanı Cemil Erdem’de, “Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Başkanın çalışmaları kendileri gururlandırdığı ifade ederek “Mitat Başkanımız güzel hizmetler yapıyor. Bizler her zaman destekçisi olacağız. Bundan sonrada her zaman kendinin yanında olacağız” şeklinde konuştu. 

YANILMAZ: İSTİHDAM ÇOK ÖNEMLİ

En güzel eğitimin girişimcilik eğitimi olduğu belirterek kursiyerleri tebrik eden Başkan Yanılmaz, “İşçi olmayın işveren olun. Elazığ’ımız son yıllarda en fazla yeni işyeri açılan illerden birisidir. İlimiz 2014 yılında yaşanabilir iller arasında 49 sırada iken 2017 yılında 19 sıraya yükselmiştir. Hedefimiz 2023 yılında Elazığ’ı ilk 10 arasına sokabilmektir. Yatırımlarımız ve çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecektir. Mitat Bey, KOSGEB’le birlikte İŞKUR’la birlikte bir esnaf odasının nasıl çalışması gerektiğini en güzel örneklerini ortaya koyuyor. Mitat Beyi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. 

KAÇMAZ: BU TÜR ÇALIŞMALARIN HER ZAMAN YANIDAYIZ

Elazığ Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz ise İş hayatına katılmak isteyen bayanları gördüklerinde daha mutlu olduklarını dile getirerek “Kursiyerlerimize hepsine başarılar diliyorum. Kursiyerlerimizin çıktıkları bu güzel yolda destek olan başta Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’a KOSGEB ve İŞKUR Müdürlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Elazığ’ımızda bu güzel çalışmaların artmasını temenni ediyorum bizler peşinen söylüyorum her zaman yanlarındayız” dedi. 

Program kursiyerlere sertiifka verilmesinin ardından son buldu. 

 • 1. Dede Korkut Hikâye Yazma Yarışması Sonuçlandı
 • Kadın Spor ve Sosyal Yaşam Merkezi Açıldı
 • MİDDER'den 12 Eylül Mesajı
 • Yanılmaz'dan Keskin'e Ziyaret
 • 52 Yeni Otobüs Yollarda
 • Yanılmaz'dan Hicri Yılbaşı Mesajı
 • Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi Açıldı
 • Asilhan Arslan'dan Gündem Değerlendirmesi
 • Futbol Turnuvasının Şampiyonu Belirlendi
 • Elazığ'da Uyuşturucudan 5 Gözaltı
 • Elazığ'da Korkunç Kaza: 6 Yaralı
 • Elazığ, Yine Beğenildi
 • Elazığ'da Uyuşturucu Operasyonu
 • Yedi Renk Tek Yürek Platformu Elazığ'da
 • Belediye Konservatuarı Türk Müziği Korosu Açılışı Yaptı
 • AK Parti Heyeti Tunceli'de
 • Başkan Yanılmaz Önemli Açıklamalarda Bulundu
Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom