Harput TV Ana Sayfası

Belediye'den Bir Program Daha Kültür Sanat

Belediye'den Bir Program Daha

Elazığ Belediyesi kültürel faliyetler kapsamında bu kez de Kerkük Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Suphi Saatçi’yi konuk edecek. 

Bu akşam saat 19.00'da Belediye Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan 'Osmanlı’nın Yitik Şehri Kerkük’ programına Kerkük Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Suphi Saatçi’nin yanı sıra katılacak olan Ahmet Yüce ise Harput ve Kerkük türkülerini yorumlayacak. 

Birbirinden değerli ve alanlarında söz sahibi isimleri, Elazığlılarla buluşturan Elazığ Belediyesi, şehrin kültür-sanat hayatına katkı sağlayan programlarını sürdürüyor. 2014’te bu yana 645 kültür sanat etkinliğine imza atan Elazığ Belediyesi, bir Kerkük sevdalısı olan Prof. Dr. Suphi Saatçi’yi ağırlayacak.

Elazığ Belediyesi'nden edinilen bilgiye göre, Akademisyen, Yüksek Mimar Prof. Dr. Suphi Saatçi’nin konuşmacı olarak katılacağı konferansın ardından Harput musikisinin değerli yorumcusu Ahmet Yüce tarafından Harput’tan Kerkük’e bir türkü resitali sunulacak.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz konuya ilişkin şehre fiziki açıdan olduğu kadar kültür-sanat alanında da katkı sağlamanın önemi üzerinde hassasiyetle duyduklarını ifade ederek, “Şehrimizin gelişimine katkı sağlayacak her adım bizim için değerlidir. Şehrimizin kültürel, folklorik, turistik değerlerinin yaşatılması ve tanıtılması öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Harput ve Kerkük yüzlerce yıllık kültür, sanat birikimiyle kardeş şehirlerdir ve birbirini tamamlayan özel bir bağa sahiptirler. Bu program vesilesiyle bu kaim dostluk ve kardeşliğe bir ivme daha kazandıracağız. Harput-Kerkük arasında yüzlerce yıllık bir maziye sahip bugüçlü bağların bugüne yansıması olarak düzenlenecek programa, tüm hemşehrilerimiz davetlidir" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ömer Karaoğlu Elazığlıları Coşturdu

Haber detayları için lütfen tıklayın.

DEVAMI

Av. Aziz Dinç Artık Radiokent'te

Haber detayları için lütfen tıklayın.

DEVAMI

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet