Harput TV Ana Sayfası

'Kadın Buluşmaları'na Büyük İlgi Kültür Sanat

'Kadın Buluşmaları'na Büyük İlgi

Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından her ay tematik olarak organize edilen ‘Kadın Buluşmaları’ Şubat ayı programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Kültür Park Mamurat-ül Aziz Salonu'nda gerçekleşen programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Eşi Nebahat Yanılmaz, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ İş Mahkemesi Müdiresi Füsun Arslan, basın kuruluşlarında çalışan kadın gazeteci ve köşe yazarları ve çok sayıda eğitimci katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin, Elazığ'ın farklı kesimlerinde çalışan kadınlar ile her ay düzenli olarak bir araya geldiklerini belirterek  "Bizler Kent Konseyi olarak kadınlarımız, annelik, kardeşlik misyonları yanında yönetim, ticaret ve iş hayatında daha çok yer alsın istiyoruz. Daha fazla kadın girişimcimiz olsun ve bizler kadınlarımızın gücünün, hayatın her alanına olumlu bir şekilde yansıdığını görmeyi diliyoruz" dedi.

Elazığ İş Mahkemesi Müdiresi Füsun Arslan ve Fırat Gazetesi Muhabiri Songül Tursun'un konuşmalarının ardından konuşma yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz  yapılan çalışmalara bayan eli değmesi için idare ve yönetimde kadınların mutlaka olması gerektiğine vurgu yaparak kadınların iş ve çalışma hayatında etkin olmadığı bir toplumun kalkınması ve ilerlemesinin mümkün olmayacağını söyledi.

Başkan Yanılmaz,  "Sizler bulunduğunuz makamlarda ve görevlerde şehrin yönetiminde etkin rol alan yöneticilerimizsiniz. Ve bu konumlarınızla şehrimize ve şehrimiz insanına hizmet veriyorsunuz. Bu anlamda doğumdan ölüme kadar hayatın her aşamasında hizmet üreten Elâzığ Belediyesi ile sizler paydaşsınız. Bu paydaşlık biraz da sorumluluklarımızı paylaşmakla hayata geçiyor. Resmi kurumlarımız ve özellikle okul, sağlık merkezleri bizlerin üzerinde hassasiyet ile durduğu ve her ihtiyaçlarını anında karşılamak gibi bir refleksimiz olduğu kurumlardır. Bayan olarak hayatın her aşamasında sizlerin imzası ve mührü var. Sizlerin fedakârlığı, emeği, sevgisi, gayreti, mücadelesi olmasaydı, insanoğlu olmazdı. İster sadece evinin, ailesinin işleriyle meşgul olsun, isterse aynı zamanda sizler gibi çalışarak hayatın farklı alanlarında ilave sorumluluklar üstlenmiş olsun, her kadın bizatihi varlığıyla takdiri ve saygıyı fazlasıyla hak ediyor" diye konuştu. 

Yemek ikramı ile devam eden programa ekibi ile katışan Fatih Çakar seslendirdiği türkülerle ortama renk kattı. Salondakilerin ricasını kırmayan Yanılmaz ise Fatih Çakar'a eşlik ederek tasavvuf müziğinin sevilen kasidesi 'şem'a yanan pervaneler' parçasını seslendirdi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ömer Karaoğlu Elazığlıları Coşturdu

Haber detayları için lütfen tıklayın.

DEVAMI

Av. Aziz Dinç Artık Radiokent'te

Haber detayları için lütfen tıklayın.

DEVAMI

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet