Harput TV Ana Sayfası

Okuma Kampanyasına Muhtarlardan Destek Kültür Sanat

Okuma Kampanyasına Muhtarlardan Destek

Elazığ Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Elazığ Her Yerde Okuyor' projesine bir destek de Mahalle Muhtarlarından geldi.

Muhtarlar Derneği'nde düzenlenen programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Muhtarlar Dernek Başkanı Ayhan Atlan ile mahalle muhtarları katıldı.

Programda konuşma yapan Muhtarlar Dernek Başkanı Ayhan Atlan, kitap okuma alışkanlığının yetersizliğinin ciddi bir sorun olduğunu belirterek  'Elâzığ Her Yerde Okuyor' kampanyasına destek verdiklerini ve  herkesi kitap okumaya davet ettiklerini söyledi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise “Elazığ Her Yerde Okuyor” projemiz ve okumayı sevdirme seferberliği çerçevesinde bu projemizi başlatmış bulunuyoruz. Gerçekten de okuma alışkanlığımız düşük seviyelerde. Biz bunu bir davranış biçimine dönüştürmek ve alışkanlık haline getirmek için kitap okuma projemizi 24 Kasım 2017 tarihinde başlatmıştık. İlk hedefimiz 2020, ikinci 3 yıllık planımız da 2023 olacak. Bu proje Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında yürütülüyor. Cuma günü Sayın Valimizin Twitter da başlatmış olduğu “Elâzığ okuyor” hashtagi ile Türkiye gündemine oturduk. Bu sayede birçok yayın evlerinden, iş adamlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan bize çok büyük destekler geldi. Sağ olsun Elâzığ Belediye Başkanımızın da destekleri devam ediyor. Ben şimdiden katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

“Elazığ Her Yerde Okuyor” projesinin çok önemli bir kampanya olduğunu ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

“Sayın Valimizin başlattığı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve bizlerin de destek verdiği, her alanda okumaya teşvik ettiğimiz önemli bir kampanyadır. Elazığ, yaşam kültürü olarak okumayı bilen, okumayı seven, okuryazarlığın bol olduğu bir ildir. Bizim yazarlarımız, şairlerimiz, makale, şiir yazarlarımız, kitap yazarlarımız, gerçekten çok çok fazla. Değerli büyüklerimizden Hafız Abdullah Nazırlı hocamızı ziyaret etmiştim. Yanında bir kitap, önünde bir mercek ve o mercekle kitap okumaya devam ediyor. 99 yaşında olan Hafız Abdullah hocamız esasında hepimize en bariz bir örnektir. Bir cümlesi yine benim için çok anlamlıydı. Bana şu cümleyi kurdu. “Dünyada her şeye doydum, her şey beni doyurdu. Ancak kitap okumak beni doyurmadı. Kitap okurken tabiri caizse aç bir kurt gibi kitaba saldırıyorum. Bunu okumak istiyorum, her gün yeni şeyler öğrenmek istiyorum.” Şimdi âlim, büyük bir zat hayatı

zaten kitap okumakla geçmiş olan bir zat eğer 99 yaşında hala kitap okumaya doymadım her gün yeni şeyler öğrenmek istiyorum diyorsa, nesil olarak evlatlarımızın, çocuklarımızın ve hepimizin ne kadar okuma ihtiyacı olduğunu ortaya koyuyor."

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ömer Karaoğlu Elazığlıları Coşturdu

Haber detayları için lütfen tıklayın.

DEVAMI

Av. Aziz Dinç Artık Radiokent'te

Haber detayları için lütfen tıklayın.

DEVAMI

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet