Harput TV Ana Sayfası

Şuay Alpay Çözüm Ortaklığı İmza Töreni'nde Gündem

Şuay Alpay Çözüm Ortaklığı İmza Töreni'nde

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpayy, bugün Savunma Sanayinin önde gelen kuruluşlarından Roketsan’ ın öncülüğünde düzenlenen ‘Çözüm Ortaklığı İmza Töreni’ ne katıldı.

Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’ ın da konuşmacı olarak katıldığı proğramda, bu tür çalışmaların milli savunma sanayiine büyük katkılar sağlayacağı vurgulandı.

Alpay, Roketsan tarafından başlatılan bu girişimin 15 Mart 2017 tarihinde kendisinin de katıldığı Çalıştay ile şekillenmeye başladığını belirterek, aradan geçen bir yıllık sürede çözüm ortaklığı sistematiğinin oturduğunu ve yerleştiğini görmekten ve bu çalışmanın ortaklığa dönüşerek imza aşamasına gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Son dönemde Milli Savunma Sanayiinin olmazsa olmazı yüksek teknoloji kullanımını tüm ülke çapına yaymanın önemine işaret eden Alpay, yerlilik ve Millilik hedefinin son 15 yılda ümit verici şekilde ilerlediğinin altını çizdi ve Roketsan, Aselsan, Havelsan ve TAİ gibi ulusal firmaların bu alanda çok büyük hamleler gerçekleştirdiğini söyledi.

Şuay Alpay, imzalanan bu mutabakat ile Savunma Sanayii üretiminin gücüne güç katacağını, üretimin tüm ülke geneline yayılacağını aktararak, ülke olarak en büyük potansiyelin insan kaynağı ve birlik beraberlik olduğunun altını çiz

Konuşmasının sonunda "Roketsan öncülüğünde savunma sanayii üretiminin hali hazırda bulunan 45 sanayici aracılığı ile Türkiye geneline yayılmasının hayırlara vesile olsun" diyen Alpay, yürütülen Zeytin Dalı Operasyonunda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diledi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet