Harput TV Ana Sayfası

Başbakan Davutoğlu Elazığlılara Seslendi Türkiye

Başbakan Davutoğlu Elazığlılara Seslendi

Elazığ’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstasyon Meydanı’nda Elazığlılara hitap etti.

Ak Parti Genel Başbakanı ve Başkan Ahmet Davutoğlu, İstasyon Meydanı’nda Elazığ halkıyla buluştu.

İstasyon Meydanı’nda mitinge katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu,  7 Haziran’da yapılacak seçim çalışmaları kapsamında Elazığ’a gelerek, İstasyon Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

Daha önce Ak Parti İl Kongresi’ne katılmak üzere Elazığ’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan seçildikten sonra  ikinci kez geldiği Elazığ mitinginde, boynunda Elazığspor atkısıyla çıktığı kürsüden yaptığı konuşmasına, “Taşına, toprağına kurban olduğum Elazığ’a selam olsun. Cedden rahmet Elazığ” diyerek başladı.

Türkiye’nin Ak Parti iktidarıyla birlikte büyük bir atılım yaptığını, üçgün önce ‘atak’ isimli helikopteri uçurduklarını belirten Davutoğlu, “Onlar konuşur, Ak Parti yapar. Türkiye artık kendi tankını yapıyor. Bize, İsrail’e muhtaç olmak hiç yakışır mı? Biz insansız hava aracı yaptık. Türkiye inşallah ‘milli savaş uçağı’nı yapacak. Onlar konuşur, Ak Parti yapar. Elazığ, Ak Parti’nin, İzzet’in ve onurun kalesidir.

Aziz diyar Elazığ bizim arkamızdaysa, tüm dünya karşımızda olsa ne yazar. Elazığ, her zaman haksızlığın ve hukuksuzluğun karşısında oldu. Başörtüsü zulmünü Ak Parti ortadan kaldırdı. Memleket ne zaman dara düşse ilk ayağa kalkan memleket Elaziz oldu. Biz Ak Parti olarak 12 yıllık iktidarımız süresinde bu milletin başını daima dik tuttuk ve bundan sonrada hep dik tutacağız. Mazluma her zaman sahip çıkacağız. Vandallar Elazığ’a giremedi, yaklaşamadı. 6-7 Ekim olaylarında ortalığı kana bulandırmaya çalıştılar. Bir taraftan silahı elinde tutup diğer taraftan batıda demokrasi diyorlar, siz bunlara güveniyor musunuz, onlar buraya geldiğinde deyin ki ‘ya silah, ya demokrasi’. Onlara eski Türkiye yok deyin ve sonra onlara sorun, samimiyseniz gelin siyaset meydanlarına deyin. Ama samimi değilseniz bir daha bu bölgeyi vandallara teslim etmeyeceğiz deyin. Ya terör ya demokrasi bu ikisi bir arada olmaz. Milli birlik ve beraberlik için Elazığla birlikte yürümeliyiz” dedi.

Konuşmasında, CHP ve HDP’ye de yüklenen Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “CHP tekrar tek parti dönemini aratacak şekilde diyanetle, imam hatiple mücadele etmeye çalışıyor. Biz buna müsaade eder miyiz? CHP genel başkan yardımcısı diyor ki ‘HDP’nin barajı geçmesi çok önemli’. CHP ile HDP aynı yolda yürüyor. HDP Türkiyelileşiyor deyince biz umutlandık, ama HDP Türkiyeleşemedi CHP’leşti. Bakıyorsunuz HDP de diyor ki ‘Diyanet’i kapatacağız’. Diyanet’in size ne zararı oldu? Diyanet’i niçin kapatmak istiyorlar biliyor musunuz? Bu milleti dininden, ibadetinden koparmak istiyorlar. Çözüm süreci barışın adaletin özgürlüğün hakim kılınmasıdır. Çözüm süreci milletin malı olmuştur. Seçim sonucu ne olursa olsun yeni Türkiye’nin özgürlükçü  atmosferini korumaya devam edeceğiz. Kimse bu toprakları bölerek eski Türkiye’ye  dönmenin yollarını çabalarını gösteremeyecek.”

Başbakan Davutoğlu, Elazığla ilgili müjdeler kısmında ise, en kısa zamanda Elazığ’ın yeni stadyuma kavuşacağını ifade ederek, “Elazığ’a müjdelerle geldim. Elazığ’a yeni stat en kısa sürede yapılacak, Uluova sulama projesini başlatacağız ve Elaziz’e yüksek hızlı treni getirip, 1098 yataklı bölge hastanesini de en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

2018 Umre Kayıtları Başladı

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 2018 yılı umre kayıtlarının başladığı belirtildi.

DEVAMI

Pelin Çift'e Yoğun İlgi

DEVAMI


31 Mart 2016

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet