Harput TV Ana Sayfası

Bakan İpek'ten Başkan Yanılmaz'a Ziyaret Türkiye

Bakan İpek'ten Başkan Yanılmaz'a Ziyaret

Bakanlık tesisleri ve devam eden yatırımları yerinde incelemek üzere ilimize gelen Adalet Bakanı Kenan İpek, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Bakan İpek’i Belediye binası önünde karşılayan Başkan Yanılmaz, göreve geldiği günden bugüne kadar gerçekleştirdiği hizmetlerle ilgili Bakan İpek’e bilgi verdi.

Çöpten enerji üretimi ile ilgili tesisi tamamladıklarını ve enerji nakil hatlarının çekilmesinden sonra üretime başlayacaklarını, 180 dönüm üzerinde inşa ettikleri Kültür Park projesini tamamladıklarını ve pazartesi günü hizmete açacaklarını ifade eden Başkan Yanılmaz,  212 bin metrekare büyüklüğündeki Mesire Alanı ile 450 bin metrekarelik Cip Barajı mesire alanını da devraldıklarını belirtti.

Oto Galericiler Sitesini tamamladıklarını, Türkiye’de üniversite öğrencilerinin ücretsiz taşındığı tek il olduklarını, ASELSAN ile teknoloji protokolü imzalayan ilk belediye olduklarını ve gerçekleştirecekleri ELBÜS projesi ile yine ilk kez bataryalı otobüsleri hizmete sunacakları ifade eden Başkan Yanılmaz, Türkiye’de 5. olarak Anne Üniversitesi’ni kurduklarını ve ilk mezunlarını verdiklerini belirterek, Elazığ’ın bölgesinde marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydetti.

Elazığ’a Bakanlıktaki mesai arkadaşlarıyla birlikte geldiklerini belirten Adalet Bakanı Kenan İpek ise, bu gezide HSYK Başkan Vekili Metin Yandırmaz, Elazığ’ın yetiştirdiği bürokratlardan Ömür Topaç, Turgay Ateş ve  Müsteşar Vekili Selahattin Menteş’in kendisine eşlik ettiğini söyledi. Bakanlığın Elazığ’da devam eden inşaatları denetlediklerini ifade eden Bakan İpek, yapımı devam eden cezaevinin bölge cezaevi şeklinde inşa edildiğini, yine ceza hukukunda akıl zayıflığı denilen tutukluların tedavi edildiği ve ülkede üç yerde olan bir birimin yapımının da devam ettiğini kaydetti.

Elazığ’a bir eğitim merkezi sözlerinin olduğunu ve bunu hayata geçireceklerini belirten Bakan İpek, BaşkanYanılmaz’a kısa süre içinde önemli başarılara imza attığından dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

2018 Umre Kayıtları Başladı

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 2018 yılı umre kayıtlarının başladığı belirtildi.

DEVAMI

Pelin Çift'e Yoğun İlgi

DEVAMI


31 Mart 2016

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet