Harput TV Ana Sayfası

Bakan İpek'ten Eğitim Merkezi Müjdesi Türkiye

Bakan İpek'ten Eğitim Merkezi Müjdesi

Adalet Bakanı Kenan İpek, Elazığ kent merkezinde kalan açık cezaevinin olduğu yerin bir kısmına adliye personeli için eğitim merkezi kurulması kararını verdiklerini açıkladı.

Adalet Bakanı Kenan İpek, beraberindeki heyetli birlikte Elazığ Valiliğini ziyaret etti. ValiMurat Zorluoğlu, vali yardımcıları ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan İpek, şeref defterini imzaladı. Daha sonra Vali Zorluoğlu'ndan kentle ilgili genel bilgi alan Bakan İpek, Elazığ'a eğitim merkezi kurma kararı aldıklarını belirtti. Elazığ merkezimizde daha önce ıslah evi olarak kullanılan şuan ki açık cezaevinin yerine eğitim merkezi yapma düşüncelerinden bahseden Bakan İpek, "Az önce vali beyin odasında belediye başkanımızla bu konuyu konuştuk. Kent merkezinde kalmış çok kıymetli bir arazi. İnşallah belediyemiz bu arazinin bir kısmına eğitim merkezi yapıp bize verecekler. Bunun teknik boyutunu önümüzdeki günlerde Ankara'da bir araya gelerek kararlaştıracağız. Adliye personeline yönelik Elazığ'da bir eğitim merkezimiz olacak. Burada belediyenin katkısını görmüş olacağız, arazinin bir kısmını da biz belediyemize hibe edeceğiz. Eğitim merkezi çok amaçlı bir yer oluyor. Spor salonuyla kültür merkeziyle, yatakhaneleri ile 12 ay hizmet verecek bir eğitim kurumu olacak" dedi.

Kentin dokusu ile uyumlu bir tesis yapacaklarını belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, "Ancak tesisin ne olacağı ile ilgili projelendirme aşamasında belirteceğiz. Tahmin ediyorum önümüzdeki haftada Ankara'da protokolü imzalayacağız" diye konuştu. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

2018 Umre Kayıtları Başladı

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 2018 yılı umre kayıtlarının başladığı belirtildi.

DEVAMI

Pelin Çift'e Yoğun İlgi

DEVAMI


31 Mart 2016

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet