Harput TV Ana Sayfası

Karakoçan MYO'dan Çocuklara Yönelik Tiyatro İlçeler

Karakoçan MYO'dan Çocuklara Yönelik Tiyatro

Fırat Üniversitesi Karakoçan Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi bölümü tarafından ilçedeki dezavantajlı çocuklara yönelik tiyatro etkinliği düzenlendi.
“Arkadaşına Fısılda Tiyatroda Buluşalım” adlı oyunu izlemeye gelen ilçede tiyatroya gitmemiş veya sadece tiyatroyu televizyon aracılığıyla duymuş olan dezavantajlı çocuklar ve aileleri salonu tamamen doldurdu. 
Belediye Tiyatro Salonu’nda yapılan programa ilçe protokolü de tam kadro katıldı. 
Oyun öncesinde bir açıklama yapan Karakoçan Meslek Yüksekokulu Öğretim elemanı Özgün Zincirli, bölüm olarak hedeflerinin ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, sorumluluğu üstlenen ve değerlerine bağlı gençler yetiştirmek olduğunu ifade etti. 
Zincirli, “Karakoçan Meslek Yüksek Okulu Çocuk gelişimi programı olarak özgüveni yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluğu üstlenen, sürdüren bunun mutluluğunu yaşayan ve değerlerine bağlı gençler yetiştirmek öncelikli hedefimizdir. Her bir öğrencimiz bugünün gençleri olarak yarının nesillerini yetiştirecektir. Bedenen ve ruhen iyi eğitilmiş kendi tarihini kültürünü milli ve manevi değerlerini özümsemiş evrensel değerleri benimsemiş nesiller birçoğunun zenginlik kaynağı ve geleceğin teminatıdır” dedi. 
Karakoçan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Orhan Görgülü ise, ileriki yıllarda öğrenci sayısının artması ile birlikte sosyal ve bilimsel etkinliklerin de artacağını vurguladı.

Doç. Dr. Görgülü, “ Bu gün burada yaptığımız etkinlik okulumuzun yaptığı ilk etkinliklerinden birisidir. Ancak daha ileriki yıllarda öğrenci sayımızın artması ve öğrenci sayımızın artmasıyla birlikte Karakoçan’a ve Karakoçanlılara yapacağımız hem sosyal hem de bilimsel etkinlikde fazlasıyla artacaktır. Bunu teminatını veriyoruz. Bizler geleceğimizin teminatı olan miniklerimize ve gençlerimize hizmet için gece gündüz çalışıp onlara sevk edeceğiz. Varlığımızın teminatı olan gençler için bütün imkanlarımız onlar için seferber olacaktır” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Karakoçan Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro oyununu çocuklar büyük bir ilgi ile izledi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Durmuştepe Göleti?nde Sona Yaklaşıldı

Elazığ?ın Maden ilçesinde yapımı devam eden Durmuştepe Göleti ve Sulamasında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarına devam edilen gölet çiftçinin umudu olacak.

DEVAMI

Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan Alacakaya İlçesine Ziyaret

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet