Harput TV Ana Sayfası

TÜGVA Elazığ Şubesi Açıldı Türkiye

TÜGVA Elazığ Şubesi Açıldı

Açılışa Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Milletvekili Metin Bulut ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet, "Çıktığımız bu yolda gençlerimizin dertleriyle dertlenerek, onların her türlü maddi manevi gelişimine katkı sağlayarak, onları alanında uzman, donanımlı kendini geliştiren, kendi kültür ve medeniyetine sahip çıkan inançlı gençler olarak yetiştirmek en büyük arzumuzdur" dedi. Emanet, TÜGVA Elazığ Şubesinin açılışında yaptığı konuşmada, vakıflarının 41. şubesini Elazığ'da açmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. TÜGVA olarak yeni Türkiye'nin oluşmasında yer alacaklarını ifade eden Emanet, "Çıktığımız bu yolda gençlerimizin dertleriyle dertlenerek, onların her türlü maddi manevi gelişimine katkı sağlayarak, onları alanında uzman, donanımlı kendini geliştiren, kendi kültür ve medeniyetine sahip çıkan inançlı gençler olarak yetiştirmek en büyük arzumuzdur" ifadesini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan ise Türkiye'nin gururla bahsedilen genç nüfusu üzerinde bazen yeterince mesai harcanmadığını söyledi. Bu anlamda TÜGVA'nın önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini belirten Erdoğan, "Bu, ülkemizin bugünü için ama aslen geleceği için çok kıymetlidir. Bu kıymetin farkında olup, bu ve bu gibi kuruluşlara, vakıflara ve çalışmalara destek veren tüm kişi ve kurumlara buradan teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

TÜGVA'da görev alan gençlere teşekkür eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Sizler, 'Rahatım yerimde, keyfime bakayım' demediniz veya 'Kariyer, para, pul, bunlar çok önemli, bunlara vakit ayırayım' demediniz. Sosyal hayattaki ihtiyaçlara kulak tıkamadınız. Sizler, bu ülkenin gençlerinin ihtiyaçlarıyla ilgilenmek için bu ülkenin gençlerinin niteliğini yükseltmek için bu eşsiz potansiyeli hayata geçirmek için harekete geçtiniz. Dünya sistemindeki çarpıklıkların görülmemesi, alternatif geliştirilmemesi için vaktimizi, aklımızı ve hatta bedenimizi sığ işlerle meşgul tutmaya çalışan bir düzene mahkum olmadınız. 'Dünya bunlardan ibaret değil' dediniz."

Konuşmaların ardından, Erdoğan ve Emanet protokol üyeleriyle açılış kurdelesini kesti. Katılımcılar, daha sonra vakıf binasını gezdi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

2018 Umre Kayıtları Başladı

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 2018 yılı umre kayıtlarının başladığı belirtildi.

DEVAMI

Pelin Çift'e Yoğun İlgi

DEVAMI


31 Mart 2016

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet