Harput TV Ana Sayfası

Eflatun : Ülke Artık Ali Babanın Çiftliği Gibi Yönetilmeyecek Türkiye

Eflatun : Ülke Artık Ali Babanın Çiftliği Gibi Yönetilmeyecek

Kamusen İl Temsilcisi Kerim Eflatun yazılı bir açıklama yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Eflatun açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Ülkemiz seçim sonrasından itibaren, yeni bir döneme girmiştir. Türkiye bir anlamda fabrika ayarlarına dönmüştür. Bu anlayışla birlikte kamuda huzur hakim olacaktır. Kamu görevlisinin sürülme korkusu ortadan kalkmıştır.

Ne olursa olsun, hangi siyasi görüşlerle koalisyon kurulursa kurulsun,  kamuda düzen eskisi gibi olmayacak. Artık tek başına bir siyasi partinin, ülkemizde kanun çıkarma gücü yoktur. Türkiye’yi Ali babanın çiftliği gibi kimse yönetemeyecektir; sivil toplum kuruluşları sorumluluk alacak, bu konuda mutlaka elini taşın altına sokacak, uyarı görevini en iyi şekilde yapacaktır”

Şükürler olsun ki, her türlü zulümlerine rağmen, sesimizi kısmadık, sesimizi en net şekilde ortaya koyduk, asla sessiz şeytan olmadık. Gönlümüz rahat. Bu mantıkla yolumuza devam edeceğiz.”

Konfederasyon olarak hiçbir zaman çalışanlar arasında ayrım yapmadık ve çalışanları ötekileştirmedik,  “artık kamuda huzuru bulmak istiyoruz” .

Yeni siyasi dönemin toplumuza huzur getirmesini diliyorum. Siyaset kurumunun görevi, insanları mutlu etmektir, vatandaşları arasında senden benden ayrımı yapmamaktır. Kimsenin ayrım yapmaya hakkı yoktur.   Dini ve milli değerlerimizde sadece kendini düşünmek şeklinde bir anlayış yoktur, topyekûn milletimizin mutluluğunu düşünmek vardır. Komşusunun aç olmasının sorumluluğunu bize yükleyen bir dinin mensupları nasıl bu kadar egoist olabilir! Böyle bir anlayış yok. “Çalışanlarınıza, yediklerinizden yediriniz, giydiklerinizden giydiriniz” sözü kime aittir? Birileri sürünürken, birileri saltanat sürmüştür bu ülkede. Biz güzel dinimize uygun olan anlayışla hareket etmeye devam edeceğiz.  Sendikaların görevi de tüm kurum ve kuruluşlarda, çalışanlar arasında  huzuru hakim kıldırmaktır.  Çalışanları bölmek ve ötekileştirmek bizim görevimiz değildir. İnanarak, samimiyetle bir sendikal tercih ortaya koymuş insanlara ancak saygı duyarız. Bu saygıyı göstermeyen her nerede, her kim ise namerttir, adam değildir.  Hiç kimsenin şahsiyetini ezerek, yok ederek, inançlarını pazarlamasını isteyerek yönetme gibi bir arzumuz olmadı, bundan sonra da olmayacaktır. Çalışanlarımız da buna asla fırsat vermemelidir.

Çalışanlarımızdan da, kimsenin kendilerini ezmesine izin vermemesini istiyorum. Dik durun, yanlış yapanlara karşı haklarınızı hukuk içerisinde mutlaka savunun. Kimseden korkmayın, çekinmeyin. Hizmet üreten çalışanlarımız, yaşama hakkını ve bu hakka saygı duyulmasını elbette isteyecek. Ortadaki pastadan elbette hakkınızı isteyeceksiniz, elbette çocuklarınızın geleceğinin hesabını soracaksınız.  Anlayışı ne olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun herkes, bizden ancak saygı görür. Kimseyi ötekileştirmeyiz. Artık mutlu olmak istiyoruz. Kimsenin trenine vagon olmadan adam gibi, değerlerimiz doğrultusunda yaşamak istiyoruz. Huzur bulmak istiyoruz. Korkmadan çekinmeden yaşamak istiyoruz. Türkiye Kamu-Sen bu kutlu mücadelenin hep içinde oldu. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmadan mücadelemize devam edeceğiz”.   

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

2018 Umre Kayıtları Başladı

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 2018 yılı umre kayıtlarının başladığı belirtildi.

DEVAMI

Pelin Çift'e Yoğun İlgi

DEVAMI


31 Mart 2016

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet