Harput TV Ana Sayfası

Alacakaya'da Bayram Hazırlığı İlçeler

Alacakaya'da Bayram Hazırlığı

Ramazan Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle Alacakaya Belediyesi tarafından ilçede hummalı temizlik çalışmaları başladı.

İlçede farklı noktalarda temizlik çalışmalarına başlayan Alacakaya Belediyesi, sokakları suyla yıkayarak ilçeyi Ramazan Bayramına hazırladı.

İlçenin rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için gece gündüz çalıştıklarını belirten Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, ‘kesintisiz hizmet’ anlayışı ile belediyenin çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyleyerek, vatandaşların ilçede temiz bir bayram yaşacağını ifade etti.

Başkan Yaşlı, göreve geldiği günden bugüne temizlik konusunda titiz davrandığını belirterek, vatandaşların sağlığının her şeyden önce geldiğini, temiz bir Alacakaya için belediye olarak, çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Kadir Gecesi olması münasebetiyle de başta tüm İslam Alemi’nin ve ilçe halkının Kadir Gecelerini kutlayarak, mesajında şunları kaydetti:

“Bereket ve huzur içerisinde geçirmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, manevi lezzetinin doruğa ulaştığı, af  ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı, Kuran-ı Kerim’in inmeye başladığı Ramazan ayının 27’inci gecesi olan Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız.

Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı,  Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi de bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm İslam Alemi olmak üzere ilçe halkımın mübarek Kadir Geceleri’nin hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” Dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Durmuştepe Göleti?nde Sona Yaklaşıldı

Elazığ?ın Maden ilçesinde yapımı devam eden Durmuştepe Göleti ve Sulamasında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarına devam edilen gölet çiftçinin umudu olacak.

DEVAMI

Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan Alacakaya İlçesine Ziyaret

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet