Harput TV Ana Sayfası

MARED'ten Fikret Memişoğlu Sergisi Kültür Sanat

MARED'ten Fikret Memişoğlu Sergisi

MARED Fikret MEMİŞOĞLU’nun doğumunun 100. Yılı münasebetiyle Elazığ’da bir dizi etkinlikte bulundu.

19 Temmuz Pazar ve 20 Temmuz Pazartesi günü, Harput Sarahatun meydanında  Fikret MEMİŞOĞLU FOTOĞRAF SERGİSİ ile başlayan etkinlik zinciri, 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü mezarı başında anma ve  aynı gün akşam namazı sonrası Sarahatun Camiinde okutulan mevlidle devam etti.

Ramazan Bayramı’nın son günü olması nedeniyle MARED Yönetim Kurulu Üyeleri hemşehrileri ile doğup büyüdükleri topraklarda Elazığ’da bayramlaşma fırsatı da buldu. MARED organizasyonu ile yıl boyunca gerçekleştirilen  Fikret MEMİŞOĞLU faaliyetlerine ilgi yoğun oldu. Farklı illerden  bayram vesilesi ile memleketlerine gelen Elazığlılar, Harput’ta açılan bu sergiden ve MEMİŞOĞLU anısına okutulan mevlitten dolayı MARED Başkanı Mahmut KAHRAMAN’a ve ekibine teşekkür ettiler.

Harput-Elazığ kültürüne sahip çıkmanın ve unutulmaya yüz tutmuş birçok geleneğin yetişen yeni nesile aktarılması konusunda, tüm hemşehrilerinden destek sözü de alan MARED, mevlit sonrası gelen misafirlere lokma ikramı da yaptı. Başkan KAHRAMAN ve Yönetim Kurulu 2 gün boyunca devam eden programda gelen tüm misafirlerle yakından ilgilendi. Yüzlerce Fikret MEMİŞOĞLU belgesel CD si dağıtıldı.

Bu projenin devamının yıl boyunca İstanbul’da da devam edeceğinin müjdesini veren Mahmut KAHRAMAN, Ankara’dan gelen Fİkret MEMİŞOĞLU’nun kızı Salkım MEMİŞOĞLU’na ve MARED olarak yaptıkları  her faaliyette samimiyetle ekibin yanında alan hemşehrilerine teşekkür etti. Salkım MEMİŞOĞLU da, yaptığı konuşmada „Bizler evlatları olarak, sizin kadar babamıza ve bıraktığı değerlere sahip çıkamadık, ailesi olarak bizlerde bile olmayan resimleri bulup hemşehrileri ile buluşturdunuz. Dualarla O!nu yad etmemiz ayrı bir huzur verdi. Sağolun varolun, Sayın KAHRAMAN’ın şahsında tüm Yönetim Kurulu’na, Kadın Kollarına, Gençlik Kollarına çok teşekkür ediyorum, yaptığınız her çalışmada beni de fahri üyeniz kabul edin artık“ dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet