Harput TV Ana Sayfası

Palu Konağı Hizmete Açıldı İlçeler

Palu Konağı Hizmete Açıldı

Palu ilçesinde ’Tarih Paludur, Palu Tarihtir’ projesi kapsamında temeli atılan, 3 katlı, 500 metrekarelik alana yapılan ve maliyeti yaklaşık 370 bin TL olan Palu Konağı’nın açılışı törenle yapıldı.

Açılışa Palu Kaymakamı Mehmet Fatih Çiçekli, Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Serpil Bulut, Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, “Bugün gerçekten mutlu günlerimizden birini daha yaşıyoruz. Yıllardır hayali kurulan, halleri süsleyen bir projeyi daha bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Palu’nun tarihini tanıtma, inanç turizmine katkı sağlama, ilçeyi tanıtma adına bugün burada Palu Konağı’nı açıyoruz. Görev süresi biten ve ilçemizden ayrılacak olan sayın kaymakamımıza ilçemize yaptığı büyük hizmetlerden dolayı şahsım ve belediyem adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevinde ve yeni görev yerinde de ilçemize yaptığı büyük çalışmalardan daha iyilerini yapacağını düşünüyor, kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaymakam Çiçekli ise, "Palu Konağı ilçemizin kültürünü yansıtacak, inanç merkezlerimizi, tarihi mekanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi ziyaret eden ziyaretçilerimize hizmet verecek bir mekan oldu. Projenin sahibi biziz. Fırat Kalkınma Ajansı desteği ile projeyi yaptık. Ben üç yıldır Palu’da görev yapıyorum. İlçeye atandığım ilk gün burada ki büyük potansiyeli gördüm. Ancak o zamanlar bu potansiyel iyi değerlendirilememişti. Biz vatan sevdalısıyız. Biz nerede görev yaptıysak orayı kendi yuvamız olarak gördük. Bu memleket için ne yapsak azdır. Bizlerde bugün sona eren görevimizin ilk başladığı günden bu yana vatandaşlarımızın ve ilçemizin kalkınması adına elimizden gelen herşeyi yapmanın gayreti ve çabası içerisinde olduk. İlçede bulunan bir çok tarihi eserin restorasyonunu yaptık. Benim görev sürem bitti. Palu’dan ayrılıyorum. Ben vatandaşlarımdan bana haklarını helal etmelerini istiyorum " dedi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Serpul Bulut, devletin kaynaklarını millet için harcamanın mutluluk verici bir durum olduğunu, Palu Konağı’nın da buna güzel bir örnek teşkil ettiğini söyleyerek, konağın hayırlı olmasını diledi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Durmuştepe Göleti?nde Sona Yaklaşıldı

Elazığ?ın Maden ilçesinde yapımı devam eden Durmuştepe Göleti ve Sulamasında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarına devam edilen gölet çiftçinin umudu olacak.

DEVAMI

Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan Alacakaya İlçesine Ziyaret

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet