Harput TV Ana Sayfası

Bulut Sivrice'de Muhtarlarla Bir Araya Geldi İlçeler

Bulut Sivrice'de Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Elazığ Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Serpil BULUT Sivrice' de Köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Bulut muhtarlarla sabah kahvaltısı yaptıktan sonra muhtarların sıkıntılarını dinledi ve çözüm odaklarını konuştular.

Sonra muhtarlarla köy camisini gezdikten sonra Bulut :duygulu köyüne seçim çalışmalarında geldiğimizde muhtarımız bize buradaki tarihi camiden bahsetmişti. Cami ile ilgili Restorasyon çalışmalarından bahsetmişti. Duygulu köyü camisi tarihi kayıtlarda belli olmayan ama tarihi eser önemi taşıyan bir cami vakıflar tarafından tasdik edilmiş caminin iç dizaynı yeniden yapılmış dışı ile ilgili onarım çalışmaları yapılmış ama camimizin minaresi yoktu minare yapılması için muhtarımız ve köy ekibimiz tarafından vakıflara müracaat edilmiş birinci derece koruma alanı olduğu için kendi istekleri doğrultusunda bir minare yapılma durumu söz konusu olmadığından buraya minare yapmak için özel bir proje yapılıp bu minarenin taşlarının temini de oldukça sıkıntılı bir sürece sebebiyet verdi. taşlar şanlı Urfa'dan özel minare taşı nakil şeklinde getirilmesi gerekiyordu. Caminin özelliği münasebetiyle yaklaşık 100 tonu bulan taşıma nakliyat söz konusu olduğu için taşıma ile ilgili bazı sıkıntılarımız vardı çünki cami vakıflara devredilmiş olduğu halde caminin onarımı için nakli bir yardım yapmadığına şahit olmuş muhtarım ve ekibi yardım olmadığı için köylülerin kendi gayretleriyle topladıkları paralarla  nakli yardım olmadığı için Urfa'dan Elazığ'a  taşların taşınmasıyla ilgili bir sıkıntı yaşadık . bu dönemde sayın Elazığ valimizin ciddi katkılarıyla destekleriyle bizlerde elimizden geleni yapıp özel devlet kurumlarından kamu kurumlarından temin ettiğimiz nakli araçlarla ve aynı zamanda Yurt başı belediye başkanımız Mustafa beyin özel gayretiyle yaklaşık üç tır dolusu yüz tonluk taşı Urfa'dan Elazığ'a naklettik. biz  kendilerine yardımcı olan sn valimiz başta olmak üzere yardımcı olan bütün arkadaşlarımıza kamu kuruluşlarına teşekkür ediyoruz önümüzdeki günlerde inşallah caminin minaresinin temel atması yapılacak temel atıldıktan sonrada yaklaşık iki  bucuk metre temeli olacak minare inşallah getirilmiş olan özel taşlarla yapılacak bu süreçte sivrice il encümen üyemiz muzaffer beye teşekkür etmek istiyorum çünki bu süreçte işlemlerin takibi esnasında çok ciddi yardımı ve  desteği oldu bize yine aynı zaman da sivrice ak parti ilçe başkanı engin kardeşimizde bu sürecin takibinde bize ciddi katkıları oldu aslında biz burada  hep beraber  köylümüzle ilçemizle ilimizle el ele omuz omuza kalıcı tarihi bir eserin yanına yeni bir ilave yapmış olacağız bundan sonraki emanet edeceğimiz aslında emaneti sahibine teslim edeceğimiz gençlerimize bıraktığımızda ilerde onlarda Çocuklarına caminin tarihini anlattığında bu yaşanmış zorlukları ve elde edilen başarıyla  inşallah büyük bir onurla atalarının hayata geçirdikleri bir onur abidesi olarak inşallah ifade edecekler diyerek sözlerini sonlandırdı 

Bulut: duygulu köyünden ayrıldıktan sonra yangın mağduru köyleri ziyaret etti yangın mağdurlarının sorunlarını dinledi ve son olarak ta Vefatının 40. gününde Gözeli eşrafından Rıza Atlı' nın mevlidine katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Durmuştepe Göleti?nde Sona Yaklaşıldı

Elazığ?ın Maden ilçesinde yapımı devam eden Durmuştepe Göleti ve Sulamasında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarına devam edilen gölet çiftçinin umudu olacak.

DEVAMI

Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan Alacakaya İlçesine Ziyaret

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet