Harput TV Ana Sayfası

Ağın Köprüsü Açılışa Hazırlanıyor İlçeler

Ağın Köprüsü Açılışa Hazırlanıyor

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve AK Parti Milletvekili Adayı Ömer Serdar, yapım çalışmalarında sona gelinen Ağın Köprüsü’nde incelemelerde bulundular.

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, köprünün teknik özellikleri hakkında bilgi vererek, “Köprümüz çelik halatlı ve kuleli sisteme sahip, 520 metre uzunluğunda, 280 metre açıklık ve iki kenarı 120 metre uzunluğundadır. Köprü inşasında 5000 ton çelik kullanılırken, dünyada bu tür köprülerde ve bu açıklıkta yapılabilecek en uygun projedir” dedi.

Gürgöze, projenin yurtdışı kaynaklı olmasına rağmen, imalatların tamamının Türk mühendisleri ve bölge insanının üretimiyle gerçekleştirildiğini kaydetti.

SERDAR: “PROJE AÇIKLANAN TARİHTE TAMAMLANDI, BU AK PARTİ FARKIDIR”

Ağınlılar ile yeni Ağın Köprüsü üzerinde buluşmanın sevincini yaşadıklarını belirten AK Parti Milletvekili Adayı Ömer Serdar ise, “Aralık ayında tamamlanacağı açıklanan köprüde çalışmalar tamamlanmış, asfalt dökümüne başlanmıştır. Proje, belirtilen tarih içerisinde hayata geçirildi. Bu AK Parti iktidarlarının farkıdır. Kadim ilçemiz Ağın ile karasal bağlantı yolumuz artık kurulmuş durumdadır. Bu köprünün hizmete açılmasıyla Arapgir yolu da kısalmış olacaktır. Belki uzun vadede Karadeniz bağlantısı da buradan sağlanacaktır. Şehrimize insanımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Durmuştepe Göleti?nde Sona Yaklaşıldı

Elazığ?ın Maden ilçesinde yapımı devam eden Durmuştepe Göleti ve Sulamasında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarına devam edilen gölet çiftçinin umudu olacak.

DEVAMI

Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan Alacakaya İlçesine Ziyaret

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet