Harput TV Ana Sayfası

Yanılmaz Kent Bilgi Sistemi Açılışında Konuştu Türkiye

Yanılmaz Kent Bilgi Sistemi Açılışında Konuştu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Elazığ’ın da içinde yer aldığı pilot illerde başlatılan ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi Protokolü’, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla İstanbul’da düzenlenen törenle imzalandı.

İmza töreninde konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,  ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi ile ilgili olarak çalışmalara 8 ay önce öncesinden pilot il olarak başladıklarını  ifade ederek, “Özellikle AK Partili belediyelerde çarpık kentleşmeler yerini Kentsel Dönüşüm çalışmalarıyla rahat yaşanılan içinde oto parkların olduğu, çocuk oyun alanlarının olduğu yeni bir kentlere bırakıyor” dedi.

Yerel yönetimler açısından bilgiye ulaşmanın önemine vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Bulut Kent Bilgi Sistemi, yerel yönetimlerin şehircilik anlayışını süper lig ötesine taşıyan bir sistemdir. Bu açıdan Bulut Kent Bilgi Sistemi hem bilgiye ulaşmayı kolaylaştıran, hem bilginin getirdiği rantı herkesin bilmesine olanak sağlayan bir sistemdir ve de en önemlisi Bulut Kent Sistemi, yazılım olarak yerlidir ve millidir” diye konuştu. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Pelin Çift'e Yoğun İlgi

DEVAMI

Toplantı Gerçekleştirildi

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 2. Ulusal Çevre ve Su Yönetimi Paneli öncesi, Elazığ Belediyesi Hazar Salonu'nda ön hazırlık toplantısı yapıldı.

DEVAMI


31 Mart 2016

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet