Harput TV Ana Sayfası

Bizim Külliye Dergisine TYB'den Şeref Beratı Kültür Sanat

Bizim Külliye Dergisine TYB'den Şeref Beratı

7. İstanbul Edebiyat Festivali kapsamında 19-24 Ekim 20015 tarihleri arasında düzenlenen ve “Hür Tefekkürün Kalesi Dergiler” başlığıyla yapılan etkinlikler çerçevesinde Bizim Külliye Dergisi “Şeref Beratı” Ödülüne layık görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Hür Tefekkürün Kalesi Dergiler etkinliği çerçevesinde istikrarlı ve kaliteli yayınlarından ötürü Elazığ’da yayın hayatını sürdüren Bizim Külliye Dergisi’ne “Şeref Beratı” verildi.

Etkinlikler kapsamında düzenlenen panel ve oturumlara Beşir Ayvazoğlu, Ali Ural, D. Mehmet Doğan, Prof. Dr. Turan Karataş gibi tanınmış şair ve yazarlar katılarak “Dergilerin Misyonu ve Geçmişten Bugüne Edebiyat Dergileri” üzerine konuşma yaptılar.

Bizim Külliye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Şair ve Yazar Nazım Payam da  “Anadolu’dan Ses Veren Dergiler” başlıklı panele konuşmacı olarak katılarak Bizim Külliye Dergisi’nin hikâyesini anlattı.

Bizim Külliye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nazım Payam verilen her ödülün kendilerinin şevkini artırdığını kaydetti. Edebiyat dergilerinin düşünen ve yazan insanların kalemlerine disiplin kazandıran birer müessese olduğunu ifade eden Payam, “Edebiyat dergisiz olmaz, dergilerine kıymet vermiyorsanız edebiyatınıza kıymet vermiyorsunuz demektir. Dergimiz taşrada olmanın bütün zorluklarına rağmen yayınına 17 yıldır ara vermeden devam etmektedir. Bu süreçte sesimizi tüm Anadolu’ya, hatta yurt dışına taşıdı, Türk edebiyatının çok önemli isimlerinin şiirlerine makalelerine ev sahipliği yaptı. Hazırladığı özel dosyalar ile edebiyat arşivimiz açısından son derece önemli bir arşiv oluşmasına katkı sağladı” dedi.

Bizim Külliye Dergisi İzzetpaşa Vakfının edebiyatımıza edebiyatçılarımıza bir hizmet alanıdır diyen Nazım Payam daha sonraki konuşmasında ise İzzetpaşa Vakfını ve hizmetlerini anlattı.  

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet