Harput TV Ana Sayfası

Kovancılar'da Hayvan Sahipleri Bilgilendirildi İlçeler

Kovancılar'da Hayvan Sahipleri Bilgilendirildi

Elazığ İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Kovancılar İlçesinde Küçükbaş üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı.

İlçe kütüphanesi konferans salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına Kovancılar ve Palu ilçesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan birlik üyeleri katıldılar. Elazığ’ın küçükbaş hayvancılık sektöründe hızla büyüyen bir sektör haline geldiğini belirten Elazığ İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemal Yıldırım; üreticilerin sorun ve sıkıntılarını yerinde görmek ve bunların çözüm aşamasında karşılıklı olarak istişareler yapılmasının faydalı olduğunu vurgusunu yaptı. Özellikle Anaç hayvan desteklemelerinde yaşanacak sıkıntıların giderilmesi noktasında İlçe Tarım Müdürlükleriyle koordineli bir şekilde çalıştıklarını anlatan Yıldırım; Üreticileri işletmelerindeki hayvanlarını her yıl güncellenmesi gerektiğini belirtti. Geçen yıl Elazığ’da başlattıkları Sürü Yönetici kursuna katılan ve sertifika almaya hak kazanan üreticileri ‘’Çoban desteği’’kapsamında ilk yıl desteklerini aldıklarını belirten Başkan Yıldırım, arz ve taleplere göre bu yılda İŞKUR ve Halk Eğitim İlçe Müdürlükleriyle koordineli olarak kurs açacaklarını ifade etti.

Bilgilendirme toplantısı daha sonra küçükbaş üreticileri sorunlarını dinlenerek soru cevap şeklinde sona erdi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Durmuştepe Göleti?nde Sona Yaklaşıldı

Elazığ?ın Maden ilçesinde yapımı devam eden Durmuştepe Göleti ve Sulamasında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarına devam edilen gölet çiftçinin umudu olacak.

DEVAMI

Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan Alacakaya İlçesine Ziyaret

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet