Harput TV Ana Sayfası

Vali Zorluoğlu Maden'de İncelemelerde Bulundu İlçeler

Vali Zorluoğlu Maden'de İncelemelerde Bulundu

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Maden ilçesinde denetleme ve incelemelerde bulundu.

Vali Zorluoğlu Maden ilçesine gelişinde İlçe Kaymakamı Davut Düzgün, Maden Belediye Başkanı Musa Orhan, idari ve askeri erkân tarafından karşılandı.

Kaymakamlıkta ilçe hakkında Kaymakam Düzgün’den brifing alan Vali Zorluoğlu daha sonra Maden Adliyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı, Maden Bakır İşletmesi, Tarihi Maden Hükümet Konağı ve Saat Kulesi’nde denetim ve incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgi aldı, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

İnşaatları devam eden Maden Devlet Hastanesi ve Maden Anadolu Lisesi ile Maden Anaokulu’nu da ziyaret ederek inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Zorluoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret ederek çalışmaları yerinde denetledi.

Maden Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen toplantıda muhtarlar ve STK yetkilileri ile bir araya gelen Vali Zorluoğlu toplantının açılışında şunları söyledi, “İlçe ziyaretlerimiz kapsamında bugün de Maden ilçemizdeyiz. Kaymakamlığı ziyaretimizde kaymakamımızdan ilçe sorunları hakkında ayrıntılı bir brifing aldık. Daha sonra ilçede yapılan bazı çalışmaları yerinde gördük. Şimdi de sizlerle beraber köylerimizdeki, kırsal alandaki eksikleri sizlerden dinleyecek ve bu sorunlara belli bir program dahilinde çözüm bulmaya gayret edeceğiz”.                                     

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen genel seçimlerin ülkeye ve Elazığ’a hayırlı olmasını dileyen Vali Zorluoğlu, yeni hükümetin kurulması ile birlikte ülkede yeniden bir kalkınma hamlesi başlayacağını ve yeni seçilen milletvekilleri ile birlikte Elazığ’ın sorunlarına el birliği ile çözüm getirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Maden’de gerçekleştirilen altyapı ve üstyapı çalışmalarına da değinen Vali Zorluoğlu, “Maden’de 2015 yılında önemli hizmetler gerçekleştirilmiş durumdadır. Kırsal hizmetlere dönük olarak yol, su, kanal ve benzeri hizmetler için Maden ilçesine 10 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynak kullanılmıştır. 2016 yılında da hedefimiz bu sene yaptıklarımızdan daha fazlasını yapmak, eksik kalan hizmetleri de süratle tamamlamamaktır.  Bu yatırımlar için merkezi bütçeden ve İl Özel İdaresi bütçesinden gerekli kaynakları temin etmenin gayreti içerisinde olacağız. Sulama konusunda da ihtiyaç duyulan projelere kaynak sağlamak için çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Toplantıda daha sonra muhtarların sorunlarına ilgili kurumların temsilcileri tarafından yanıtlar verildi.

Son olarak Maden Belediyesini ziyaret eden Vali Zorluoğlu, ilçe belediyesi hakkında Başkan Musa Orhan’dan bilgi aldı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Durmuştepe Göleti?nde Sona Yaklaşıldı

Elazığ?ın Maden ilçesinde yapımı devam eden Durmuştepe Göleti ve Sulamasında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarına devam edilen gölet çiftçinin umudu olacak.

DEVAMI

Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan Alacakaya İlçesine Ziyaret

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet