Harput TV Ana Sayfası

Irmak : Sivrice'yi Güzel Günler Bekliyor İlçeler

Irmak : Sivrice'yi Güzel Günler Bekliyor

Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, 1 Kasım Genel Seçim Sonuçlarını ve 30 Mart 2014 yılında, Sivrice Belediye Başkanlığına geldikten sonra Sivrice için yaptığı hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu. 

Başkan Irmak, Ak Parti’nin kurulmasıyla Türkiye’de birçok büyük projelerin hayata geçtiğini ve Ak Parti’nin kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ortadoğu ve Türkiye’deki liderlik boşluğunu doldurduğunu söyleyerek açıklamasına şu şekilde devam etti:  “7 Haziran'da yapılan genel seçimlerinde vatandaşlarımız tercihini koalisyondan yana kullandı. Genel Başkanımızın diğer partilerle koalisyon görüşmelerinde bir hükümet çıkmaması nedeniyle 1 Kasım’da ülkemiz yeniden seçime gitti.1 Kasım seçimlerinde ilimizde ilçemizde çok güzel sonuçlar aldık. Sivrice ilçemizde  %74 civarında bir oy aldık.  1 Kasım seçimleri ülkemiz için, ilimiz için çok iyi bir sonuç oldu. Yeni kurulacak hükümetimizle beraber, ilimiz ve ilçemiz için katkılar sunacağız” dedi. 

BAŞKAN IRMAK: “İLÇEMİZİN EKSİKLERİNİ SÜRATLE GİDERİYORUZ” 

Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, göreve geldikten sonra ilçenin eksiklerini yerinde tespit ettiklerini belirterek açıklamasına şu şekilde sürdürdü: 

“Öncelikle toplu taşımadaki, kanalizasyondaki, içme suyundaki eksiklerimizi gördük ve ivedi olarak bunların çözümüyle uğraştık. Geldiğimizde ilçemizde saatten su verilirdi, su sorunu vardı. Derin sondajlarla ve kaynakları artırarak içme suyu sorununun büyük bir kısmını çözmüş olduk. Toplu taşımada araçlarımız yoktu. Büyükşehir Belediyesi’nden 1 otobüs, 1 minibüs aldık daha sonra belediyemizin kendi bütçesiyle otobüs alarak toplu taşımacılığı çözmüş olduk. İlçemize 13.000 m2 bordür parke döşemesi gerçekleştirdik. Sivrice'mize çok güzel bir amfi tiyatro kazandırdık. Cenaze ve itfaiye aracımız yoktu onları belediyemize kazandırdık. Çevre Şehircilik Bakanlığı’mızdan hibe yolu ile 2 tane çöp aracı ve vidanjör aracı aldık. İlçemizin en büyük eksikleri arasında park sıkıntısını çözüme kavuşturuyoruz sahilimize yaptığımız parkın yanı sıra 2 tane daha sahilimize park yapacağız böylelikle vatandaşlarımız sahil kenarında gönüllerince dinlenme imkanına kavuşacaklar'' dedi 

IRMAK: “HAZAR BABA KAYAK MERKEZİ’NE TELEFERİK ÖNCELİĞİMİZ” 

Doğunun incisi Sivrice’nin hak ettiği yerde olmadığını vurgulayan Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Hazar Baba Kayak Merkezine ciddi yatırım yapmayı düşündüklerini ifade ederek acıkmasında şu ifadelere yer verdi: 

“Hazar Baba Kayak merkezine teleferik önceliğimiz, Hazar gölünde feribot olması lazım inşallah kısa süre sonra getireceğiz. Hazar Gölümüzde bulunan Batık Şehri Dünya’ya tanıtacağız. İlçemizde su sporları gelişmeye başladı bunun artması için çalışmalarımız devam edecek. Eskiden PTT kampı bilinen alandasporculara eğitim sunacağız, proje Denizcilik Müsteşarlığı Tabiatları Koruma Kurulu tarafından onaylandı. İlçenin turizme kazandırılması için çalışmalarımız aralıksız devam edecek” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet