Harput TV Ana Sayfası

Yanılmaz Sanayi Esnafı İle Bir Araya Geldi Bölge

Yanılmaz Sanayi Esnafı İle Bir Araya Geldi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Sanayi Sitesi esnaflarıyla bir araya geldi.

Toplantıda, Elazığ Marangozlar ve Doğramacılar Odası Başkanı Ömer Faruk Öztürk, toplantıya katılan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’da, Esnaf ve sanatkârların ülkemizin ve milletimizin omurgası olduğunu ifade ederek “Böyle bir esnaf ve sanatkâr camiasına sahip olmak geçmişimiz adına da geleceğimiz adına da iftihar vesilesidir diyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bin yıllık geleneğimizden sapmadan ve ahilik anlayışını ebediyete kadar muhafaza ederek hizmete devam ediyorsunuz. Dünyanın hiçbir ülkesinde, hiçbir medeniyetinde esnaf ve sanatkârın bu kadar köklü bir geleneğe, bu kadar önemli bir vazifeye sahip olduğu görülmemiştir. Bizim millet ve medeniyet ruhumuzda esnaf ve sanatkâr gerektiğinde askerdir, alperendir. Gerektiğinde cephede vatanını savunan şehittir, gazidir, kahramandır. Gerektiğinde asayişi tesis eden polistir, gerektiğinde adaleti sağlayan hâkim, hakemdir. Gerektiğinde de şefkatli bir ağabeydir, kardeştir.Bin yıllık ahi geleneğine bakıldığında, paranın esnaf ve sanatkârın hayatında önem ve değer bakımından en alt sırada olduğunu görebilirsiniz. Siz esnaf kardeşlerim için de önemli olan para değildir. Önemli olan ahlak, dürüstlüktür. Önemli olan şu içinde bulunduğunuz, birlik, beraberlik, kardeşliktir.Böyle bir esnaf ve sanatkâr camiasına sahip olmak geçmişimiz adına da geleceğimiz adına da iftihar vesilesidir. Rabbim, bu milleti ekmeksiz, susuz, havasız, vatansız bırakmasın. Ama onlar kadar böyle bir esnaf, sanatkâr geleneğinden, böyle güzel bir camiadan ve cemiyetten de inşallah mahrum bırakmasın”.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

RAMAZAN SOKAĞI AÇILIYOR

Ramazan Sokağı için geri sayım devam ediyor...

DEVAMI

Elazığ'da Zincirleme Trafik Kazası!...

Sabah saatlerinde yağan karın etkisiyle Abdullahpaşa Mahallesi Sporyum tesisleri yanında 8 aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi. Kazada can kaybı yaşanmazken hafif yaralanmalar oldu ve ikisi polis aracı olmak üzere 8 araçta maddi hasar meydana geldi.

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet