Harput TV Ana Sayfası

Down Cafe Hizmete Girdi Bölge

Down Cafe Hizmete Girdi

ELAZIĞ DOWN CAFE HİZMETE SUNULDU

Elazığ Belediyesi’nin önemli sosyal projeleri arasında yer alan engellerin sevgiyle aşıldığı Down Cafe, düzenlenen renkli bir törenle hizmete sunuldu.

Elazığ Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Kültür Park bünyesinde açılan ve Down sendromu sorunu yaşayan çocuk ve gençlerin özgüvenlerini artırarak, toplumla bütünleşmelerine ve toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlayacak olan Down Cafe’nin açılışına, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, ETSO Başkanı İdris Alan, Spor İl Müdürü Sedat Acar, Down Sendromlular Derneği Başkanı Feti Ahmet Balin, Down Sendromlular, aileleri ve davetliler katıldı.

Kültür Park bünyesinde Elazığ Down Sendromlular Derneği işbirliği ile birlikte tasarlanan ve down sendromu sorunu yaşayan çocuk ve gençlerin hayatlarına farklı bir pencere açacak olan cafede, çalışanların tamamı Down sendromlulardan oluşacak. Hem çalışan, hem de müşteri olarak cafeye gelen Down Sendromlu çocuk ve gençler, mekanda gönüllerince vakit geçirme olanağına kavuşurken, maddi kazanç da elde etmiş olacaklar.

Dünya genelinde 6 milyona yakın, Türkiye’de 100 bine yakın, Elazığ’da ise 320 civarında Down Sendromlunun yaşadığını belirten Down Sendromlular Derneği Başkanı Feti Ahmet Balin,”Bir toplumun uygar

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

RAMAZAN SOKAĞI AÇILIYOR

Ramazan Sokağı için geri sayım devam ediyor...

DEVAMI

Elazığ'da Zincirleme Trafik Kazası!...

Sabah saatlerinde yağan karın etkisiyle Abdullahpaşa Mahallesi Sporyum tesisleri yanında 8 aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi. Kazada can kaybı yaşanmazken hafif yaralanmalar oldu ve ikisi polis aracı olmak üzere 8 araçta maddi hasar meydana geldi.

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet