Harput TV Ana Sayfası

Elazığlı Bir Basın Mensubu İlk defa Ana Uçağında.. Siyaset

Elazığlı Bir Basın Mensubu İlk defa Ana Uçağında..

Anadolu Medyasına sahip çıkan Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir ilki gerçekleştirerek yurt dışı ziyaretlerine Anadolu Medyasını da götürecek. Cumhuriyet tarihinde bir ilk olan bu karar kapsamında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Cumartesi günü Ürdün’e yapacağı ziyarete katılmak üzere, Başbakanlığın Ana Uçağına davet edilen ilk gazeteci Elazığ’dan Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonları Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık oldu.

Milli ve yerli yayınları ile dikkat çeken ve her daim demokratik değerlerin yanında yer alan Anadolu Medyasına Başbakan Ahmet Davutoğlu sahip çıktı. Başbakan Davutoğlu, Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirerek yurt dışı ziyaretlerine Anadolu Medyasını da götürecek.

Kurtuluş savaşından başlamak üzere ülkemizin zor zamanlarında, ara rejim dönemlerinde milletin değerlerinin yanında yer alan yerel medya artık Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun seyahatlerine katılacak. Bugüne kadar sadece ulusal gazete ve televizyonların katılabildiği yurt dışı seyahatlerine Anadolu televizyonları, gazeteleri ve radyoları da katılacak.

BURHAN: BU BİR İLKTİR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu gerçek bir Anadolu sevdalısı olduğunu gösterdi. Bugüne kadar onlarca hükümet geldi geçti. Hiçbirisi Anadolu medyasını yurt dışına seyahatlere götürmedi. Bu bir ilktir. O nedenle Anadolu medyası adına Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Beye şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu konuda desteğini esirgemeyen ve bu hayırlı hizmete öncülük eden Osman Sert Bey'e teşekkür ediyorum” dedi.

Burhan, ayrıca bu seyahatlere Anadolu kanallarının sırasıyla katılacağını ve bütün Anadolu Medyasının Başbakan Ahmet Davutoğlu'na eşlik edeceğini belirtti.

İLK ZİYARETE ELAZIĞ’DAN AKBIYIK KATILACAK

Anadolu Medyasının katılacağı ilk yurt dışı ziyareti 26 Mart Cumartesi günü Ürdün olacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ziyaret edeceği Ürdün’de ona Anadolu Gazetecileri de eşlik edecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ürdün seyahatine ilk olarak Elazığ’dan Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık ve Çay TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Bakır katılacak. Başbakanlığın Ana Uçağına davet edilen, Elazığ’ın başarılı gazetecilerinden Zeki Akbıyık ve Çay TV’den Hasan Bakır, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Ürdün’ü ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulunacaklar.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet