Harput TV Ana Sayfası

Meslektaşlarının Gününü Kutladı! Siyaset

Meslektaşlarının Gününü Kutladı!

 

5 Nisan Avukatlar Günü Kutlama Mesajı

Akparti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AV. Ömer Serdar yazılı bir açıklamayla Avukatlar gününü kutladı.

Açıklamsında Birey hak ve özgürlüklerine vurgu yapan serdar şyle devam etti ;

''Birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında, hakların korunması ve kullanılması noktasında önemli görevler üstlenen avukatlar,  hukuk sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Savunmanın temsilcisi olan avukatların olmadığı, savunma ve avukata gereken önemin verilmediği yerde; hak ve adalet yoktur, adil yargılama mümkün değildir. Bireyleri; hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, haklarının korunmasında ve kullanılmasında onlara yardımcı olan savunma makamının temsilcisi avukatlarımız, meslek etiğine ve kanunlara bağlı olarak toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesi ile adalet ve hakkaniyetin sağlanması hususunda yürüttükleri görev ve sorumluluk toplumumuzca takdir edilmektedir.
Dava ve savunma hakkı, sağlıklı işleyen bir hukuk sisteminin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu, kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına büyük bir sorumluluk bilinciyle yerine getiren avukatlarımız, adil yargılanmanın temini için çok temel bir kamu hizmeti görevi ifa etmektedirler.

Bu duygularla, benim de aralarında bulunmaktan gurur duyduğum bu mesleğin mensubu ve ülkemizin her bir köşesinde görev yapan değerli meslektaşlarımın, 5 Nisan avukatlar gününü en içten duygularımla kutluyor, başta Elazığ Barosu avukatları olmak üzere tüm avukatlarımıza savunma ve hak arama görevlerinde başarılar diliyorum'' dedi

 

Ömer SERDAR

           Elazığ Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet