Harput TV Ana Sayfası

Çemişgezek'te Kut'ül Amare Zaferi Programı Düzenlendi Bölge

Çemişgezek'te Kut'ül Amare Zaferi Programı Düzenlendi

Çemişgezek Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organizesiyle, Belediye sinema salonunda gerçekleştirilen programa; Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Garnizon Komutanı İbrahim Uğur Savaşeri, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an Tilavetinin ardından, programın açılış ve günün anlamıyla ilgili konuşma Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cengiz Yıldırım tarafından yapıldı.

Kut’ül Amare Zaferi konulu şiir ve sinevizyonun ardından, Fırat Ünivesitesiİlhiyat Fakültesi Öğretim görevlileri, Prof.Dr. İsmail Erdoğan, Prof.Dr. Adem Tutar ve Yrd.Doç.Dr. Abdurrahman Daş verdikleri konferansta Kut’ül Amare Zaferi ile ilgili bilgiler verdiler.

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, program sonunda yaptığı konuşmasında; “Kut’ül Amare zaferinin 100, yılını kutlarken bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz, Asil kanlarıyla vatan toprağını bizlere helal kılan şehit ecdadımıza şükranlarımı sunarım.” Dedi. Teknoloji ve bilim alanında gelişmenin önemine vurgu yapan Çemişgezek Kaymakamı Kazez, “Kut’ül Amare olsun, Çanakkale Zaferi olsun, bu savaşlar bundan yüzyıl önce olmuş. Fakat şimdi fiilen bir savaş yok. Günümüzde artık teknoloji, bilim ve ilim alanında bir savaş var. Eskiden kılıçla, kalkanla, gürzle, top ve tüfekle savaşılıyordu. Şimdi yüzlerce kilometre öteden düğmeye basarak, yüzlerce binlerce kilometre ötedeki hedefleri vurabiliyorlar. İşte bu teknolojiyle oluyor. Bizim de her alanda en ileri seviyeye gelmemiz lazım ki Atalarımızın yüzyıl önce verdikleri mücadelenin hakkını verebilelim. Geçmişini bilmeyen, geleceğine aydınlık olarak bakamaz. O yüzden geçmişimizi iyi bileceğiz, bu güne göre yorumlayacağız. Bununda formülü çok çalışmaktır.” İfadelerine yer verdi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

RAMAZAN SOKAĞI AÇILIYOR

Ramazan Sokağı için geri sayım devam ediyor...

DEVAMI

Elazığ'da Zincirleme Trafik Kazası!...

Sabah saatlerinde yağan karın etkisiyle Abdullahpaşa Mahallesi Sporyum tesisleri yanında 8 aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi. Kazada can kaybı yaşanmazken hafif yaralanmalar oldu ve ikisi polis aracı olmak üzere 8 araçta maddi hasar meydana geldi.

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet