Harput TV Ana Sayfası

Komisyon Toplandı Bölge

Komisyon Toplandı

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) tahsisat komisyonu toplantısı yapıldı.

Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Zekeriya Göker ve Haluk Çakmak, İlçe Kaymakamları, İl Genel Meclis Başkanı Metin Baki Ölçücü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, ilgili Kurum Müdürleri ve Komisyon Üyeleri katıldı.

KÖYDES Cumhuriyet Tarihinin En Başarılı Projelerinden Birisidir

2016 yılı KÖYDES Ödeneği Tahsisat Komisyonu toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Murat Zorluoğlu, ‘‘Cumhuriyet tarihimizin en büyük kırsal kalkınma projesi olan köylerin altyapılarının desteklenmesi projesi on yılı aşkın süredir köylerimizin başta yol ve içme suyu ihtiyaçları olmak üzere temel altyapı eksikliklerini giderme maksadıyla başlatılmıştı. Bugün itibariyle tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizdeki durumu da değerlendirdiğimizde hakikaten belki de Cumhuriyet tarihinin en başarılı projelerinden birisidir. Bu proje çerçevesinde bizim tüm Türkiye’deki köylerimizin içme suyu ve yol ihtiyaçları başta olmak üzere kanalizasyon ve benzeri altyapı ihtiyaçları da büyük oranda giderilmiştir. İlimizde de çok başarılı çalışmalar yapıldığını ve ilimizin 550 ye yakın köyünde KÖYDES ödenekleriyle önemli hizmetler yürütüldüğünü memnuniyetle müşahede ettim. Bu kapsamda geçmiş dönemdeki Valilerimiz olmak üzere Kaymakamlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize ve Özel İdare personelimiz ile Köylere Götürme Birlikleri personellerimize teşekkür ediyorum.

Bu sene KÖYDES programı çerçevesinde İçişleri Bakanlığı tarafından ilimize yaklaşık 9,3 milyarlık bir ödenek gönderilmiştir. Bu toplantıda ilçelerimize bu ödenekten ayrılan payları ve bu paylar kapsamında ilçelerimiz ve daha ziyade köylerimizde gerçekleştirilecek olan altyapı yatırımlarını görüşüp karara bağlayacağız.

Vali Zorluoğlu: Bu yıl da başarılı hizmetler vermeye devam edeceğiz.

Özel İdaremizin köylerimizin altyapılarına yönelik çalışmaları 2016 yılı programı uygulamaya konuldu. Bir taraftan İl Özel İdaremiz bir taraftan KÖYDES ödeneği çerçevesinde Kaymakamlarımız ve onların başkanlığındaki köylere hizmet götürme birliklerimiz marifetiyle inşallah bu yıl da geçmiş yıllarda olduğu gibi başarılı hizmetler vermeye devam edeceğiz. Kaymakamlarımız taslak çalışmalarını yaptılar. Zaten bu ödenekler Ankara’dan ilçe bazlı geliyor. Bu çerçevede inşallah ilçelerimizin, kaymakamlarımızın ve ilçelerdeki meclis üyelerimizin de katkılarıyla hazırlanan taslak programı bugün hem merkez ilçemiz hem de diğer 10 ilçemiz için kararlaştıracağız.

Ben 2016 yılı KÖYDES programının ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu ödenekler en verimli ve en etkin şekilde kullanılarak kalan ihtiyaçlarımız bu sene içerisinde tamamlanmış olacaktır. Ben bu ödenek için başta Hükümetimiz olmak üzere İçişleri Bakanlığımıza Elazığ Valisi olarak teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

Toplantı daha sonra KÖYDES’ in merkez ve ilçelere göre dağılımları ve yapılacak çalışmalar ele alındı.

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

RAMAZAN SOKAĞI AÇILIYOR

Ramazan Sokağı için geri sayım devam ediyor...

DEVAMI

Elazığ'da Zincirleme Trafik Kazası!...

Sabah saatlerinde yağan karın etkisiyle Abdullahpaşa Mahallesi Sporyum tesisleri yanında 8 aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi. Kazada can kaybı yaşanmazken hafif yaralanmalar oldu ve ikisi polis aracı olmak üzere 8 araçta maddi hasar meydana geldi.

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet