Harput TV Ana Sayfası

Tatbikat Başarıyla Tamamlandı Yaşam

Tatbikat Başarıyla Tamamlandı

Elazığ İli Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı sağlık tesisleri ve çalışanları olası deprem, yangın ve benzeri afetlere karşı hazırlıklı olmalarını sağlamak amacı ile düzenlenen tatbikatta; Ulusal Medical Kurtarma Ekibi (UMKE), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 112 Acil Komuta Merkezi ve hastane personeli katıldı. 6.8 şiddetinde meydana geldiği varsayılan bir deprem senaryosu eşliğinde icra edilen tatbikat ile hastanenin 8’nci ve 9’ncu servislerinin bulunduğu binada meydana gelen çökme ve buna bağlı çatı katında meydana gelen yangına müdahale edildi. Senaryo gereği 9’ncu serviste yaralı olarak mahsur kalan hasta ve personele AFAD ve UMKE ekipleri tarafından olay yerinde gerekli tıbbi müdahale yapıldıktan sonra yaralılar halatlar yardımı  başarılı bir şekilde tahliye edildi. Diğer hasta ve personelin tahliyeleri de yangın merdiveni kullanılarak sağlandı.

Yangın, deprem ve benzeri afetlerde Acil Durum ekiplerine tecrübe kazandırmak, tahliye planı ile ilgili pratiklerin pekiştirilmesi, eksikliklerin gözlemlenmesi ve hastane organizasyonu kapsamında diğer kurumlarla işbirliğinin sağlanmasına yönelik düzenlene tatbikat, planladığı gibi başarılı bir şekilde sona erdi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da 'İşkur-İşveren' Elele

Elazığ?da yıllara göre açık işlerin karşılanma yolları incelendiğinde İŞKUR?un payı 2013 yılında yüzde 42,7 iken bu oran 2017 yılında yüzde 71,2 ye kadar yükseldi.

DEVAMI

Hamidiye Camii ve Külliyesinin Temeli Atılıyor

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet