Harput TV Ana Sayfası

174. Yılı Kutlandı Sağlık

174. Yılı Kutlandı

Türk Veteriner Hekimliği Öğretimi’nin 174.Yılı, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde düzenlenen bir törenle kutlandı. Veteriner Hekimliği Öğretimi’nin önemine vurgu yapılan törende, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin kuruluşundan bugüne yaşanan gelişme süreci anlatıldı.
Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Sadık Yılmaz, Veteriner Hekimler Oda Başkanı Cazip Bulut, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Sadece eğitim alanların değil, eğitim verenlerinde sahada olması gerektiğini belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, veteriner hekimliğin insan sağlığı ve üretimi açısından da önemli olduğunu kaydetti.
Eğitimcilerin edindikleri bilgileri kendilerinden sonra gelecek nesillere aktarması gerektiğini ifade eden Demirdağ, “Veteriner hekimlik sadece kendi alanıyla ilgilenen bir sektör değil. İnsan sağlığı ve üretim açısından da önemli. Ziraat fakültelerinin de kurulmasının bir anlamı var. Hayvanların beslendiği ortamın oluşması ve ıslahı açısından da önemli. Modern anlamda tarımın iyileştirilmesine yönelik kullanılan ilave zirai teknikler verimi etkilediği gibi hayvanları da etkiliyor. Bunu tüketen insanları ve herkesi etkilediğinin farkında olmak gerekiyor. Bu açıdan üniversitemizin veteriner fakültesi de Türkiye’de kurulan ikinci fakültedir. Ülkemizde veteriner yetiştirme açısından en önemli görevi hocalarımız, gayretleriyle yerine getiriyorlar. Fakültemiz üniversitemizin kurucu fakültelerindendir. Verilen eğitimlerle de bunu ispatlamaya çalışıyoruz” dedi.
Programın ardından katılımcılara süt ikram edildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet