Harput TV Ana Sayfası

Yeni Yaşam Merkezi Olacak Yaşam

Yeni Yaşam Merkezi Olacak

Belediye tarafından yapılan açıklamada, "Toplam 159 bin 500 metre karelik bir alanda sürdürülen çalışmaların tamamlanmasıyla Elazığlılar, şehrin merkezinde aileleriyle birlikte rahat, huzurlu, keyifli ve güvenli vakit geçirebilecekleri prestijli bir dinlenme alanına kavuşacak. Hızla devam eden çalışmalar kapsamında modern mimari özelliklere sahip kır lokantası, kır kahvesi, 5 ayrı noktada yer alan bay-bayan mescitleri, idari bina, lavabolar gibi mini yapıların kaba inşaatları tamamlandı. Toplam 360 adet oturma ünitesinden 200 adedinin beton dökümünün de tamamlandığı mesire alanında, altı adet biyofiltre sistemine sahip gölette ise çalışmalar sürüyor" denildi.
Proje doğrultusunda altyapıya ilişkin bin 450 metre uzunluğundaki kanalizasyon, 950 metre yağmurlama hattı ve 2 bin 500 metre temiz su tesisatı yapıldığı aktarılan açıklamada, 32 adet yangın hidrantı, 2 bin 100 metre yangın boru hattı döşeme çalışmalarının tamamlandığı kaydedildi. Şehir insanı için kolay ulaşılabilir yapısıyla tam bir dinlenme alanı kimliğine kavuşturulması planlanan Zafran mesire alanında yürütülen çalışmalar doğrultusunda bin 621 metre uzunluğundaki bisiklet yolu ile bin 800 metre uzunluğunda yürüyüş ve koşu yolu yapım çalışmalarına da başlandığı bildirildi. Açıklamada, “Düzenleme çalışmaları ve donatılarıyla kentsel yapıya estetik, işlevsel katkı sağlayacak Zafran B tipi mesire alanı bünyesindeki, kır lokantası, kır kahvesi, yöresel ürünler satış büfesi, ibadethanesi, sıhhi tesis kompleksi, oturma üniteleri, doğal ve yapay su göletleri, çeşmeleri, spor sahaları, 18 adet fitness alanı, 41 adet çocuk oyun alanı, macera parkı, 1621 metre uzunluğunda bisiklet yolu, 1800 metre uzunluğunda yürüyüş ve koşu yolu, 2 adet otoparkı ve bisiklet parkı, aydınlatma çalışmaları ile tam donanımlı hale getirilerek, Elazığlıların hizmetine sunulacak" ifadelerine yer verildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da 'İşkur-İşveren' Elele

Elazığ?da yıllara göre açık işlerin karşılanma yolları incelendiğinde İŞKUR?un payı 2013 yılında yüzde 42,7 iken bu oran 2017 yılında yüzde 71,2 ye kadar yükseldi.

DEVAMI

Hamidiye Camii ve Külliyesinin Temeli Atılıyor

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet