Harput TV Ana Sayfası

Belediye Çalışmaları Yaşam

Belediye Çalışmaları

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz dün gece etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle sürdürülen çalışmaları gece boyunca bizzat denetledi.

Elazığ’da dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Elazığ Belediyesi ekipleri, bir taraftan kar küreme çalışması yaparken, diğer taraftan da buzlanma ihtimaline karşı yollarda tuzlama çalışması yapıyor.

Günlük yaşamın aksamaması ve olası olumsuzlukları gidermek amacıyla

310 kişilik bir ekip, 48 iş makinesi, tuzlama aracı, greyder gibi 140 araç ve ekipmanla kış sezonuna hazırlanan Elazığ Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını başlattı.

Elazığ Belediyesi bünyesinde oluşturulan kriz masası koordinesinde, ekipler gizli buzlanmaya karşı ana arterler başta olmak üzere, şehrin cadde ve sokakları ile şehrin yüksek kesimleri Harput ve Çaydaçıra mahallelerinde kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Gece boyunca devam eden çalışmaları denetleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Ekiplerimiz şehrin dört bir yanında karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Çaydaçıra mahallemiz başta olmak üzere Cumhuriyet ve Abdullahpaşa Mahallesi, Malatya yolu ve Harput'ta devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Şu anda şehrimizde kapalı hiçbir yol bulunmamaktadır. Bütün yollarımız açık. Kar yağışı devam ettiği süre içerisinde hemşerilerimizin bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için ekiplerimiz çalışmalarına devam edecektir.” dedi.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşamaması için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü belirtilerek, zorunluluk dışında halkımızın toplu taşıma araçlarını kullanmaları istendi. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet