Harput TV Ana Sayfası

Kameralı Hizmet Sağlık

Kameralı Hizmet

Elazığ İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım Ünite’sinde yeni faaliyete geçen kamera sistemi ile tüm hasta yakınları yoğun bakımda yatan hastalarını daha rahat görebilme imkanına kavuştu.
 

Kalite Hizmet Standartları kapsamında halkımıza daha kaliteli ve çağdaş yöntemlerle hizmet sunmak ve özellikle Yoğun Bakım Ünitelerinde hastası bulunan hasta yakınlarımızın ziyaretlerini kolaylaştırmak üzere başlatılan uygulama, Anestezi  A ve B Yoğun Bakım Ünitesi’nde hizmete sunuldu.

          Uygulama hakkında bilgi veren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma  Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklama da  “Bilindiği üzere Yoğun Bakım Üniteleri hastaların ileri tedavilerinin yapıldığı bölümler olup, yatan hastaların hayati tehlike oluşturabilecek enfeksiyonlardan korunmaları için hasta yakınları ve hastane personelinin giriş çıkışına mümkün olduğunca az izin verilmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak ve hasta yakınlarımızın hastalarını daha rahat görmelerini sağlamak üzere böyle bir uygulamayı başlatmış bulunmaktayız. Uygulama hastanemizde bir ilktir. Kurulan sistem ile 20 yataklı yoğun bakım ünitemizdeki her yatağın başına birer kamera olmak üzere toplam 20 adet kamera yerleştirilmiştir. Her kamera sadece bir hastayı görüntüleyecek şekilde ayarlanmıştır. Kameralardan gelen hasta görüntüleri, hasta yakınları için servisimizde düzenlediğimiz “Hasta Bilgilendirme Odası” nda kurulan monitör ekranına aktarılmaktadır. Hasta yakınları Hasta Bilgilendirme Odası’na sıra ile alınmakta olup, her görüşme yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Hasta yakınları monitör ekranında hastasını izlerken, eş zamanlı olarak hastanın genel durumu hakkında  bilgilendirme yapılmaktadır. Görüntüler anlık ve  kendi içerisinde kapalı bilgiler olup, hiç bir şekilde  kayıt altına alınmamakta ve her hasta yakını sadece kendi hastasına ait görüntüleri izleyebilmektedir.  Bu sistem hem bize hem de hasta yakınlarına çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır” dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet