Harput TV Ana Sayfası

Kayyum İlçeye Hizmet Götürüyor İlçeler

Kayyum İlçeye Hizmet Götürüyor

Karakoçan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil SARIOĞLU Elazığ AKSA Doğal Gaz ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Karakoçan'a 2017 yılında doğalgaz verileceğini duyurdu.

15 Şubat 2017 Çarşamba günü Elazığ AKSA Doğal Gaz Bölge Müdürü Resul KORKMAZ ve beraberindeki heyet Karakoçan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil SARIOĞLU’nu makamında ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Elazığ AKSA Doğal Gaz Bölge Müdürü Resul KORKMAZ, Elazığ Aksa Doğal Gaz Şirketi olarak bu yıl Elazığ’da en büyük yatırımın Karakoçan’da yapacağını, şu an kamulaştırma çalışmalarının başladığını, kazı çalışmalarına ise mayıs veya haziran ayı içerisinde başlanacağını, 2017 yılı kış ayında da ilk aşamada 700-800 haneye doğal gaz verilmesinin planlandığını ifade etti.

Karakoçan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil SARIOĞLU ise yapmış olduğu konuşmada; “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, İlçemizin insanları çok sıcakkanlı,  çok duyarlı, misafirperver ve kültürlü bir yapıya sahip, her mezhepten ve her etnik kökenden insanların kardeşçe ve birlikte yaşayabildiği güzel bir ilçedir Karakoçan. Bu kadar güzelliğe sahip olan ilçe halkımız her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır. Hazırladığımız ve hazırlayacağımız projelerle, her yönüyle eşsiz güzelliklere sahip güzel ilçemizin refah seviyesini yükseltmek ve İlçemizi bir adım öteye taşıyarak kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin sürekliliğini sağlamaya yönelik birçok çalışma yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Biz bu çalışmalarımızı devlet, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızla bir bütün olarak birlikte istişare ederek, el ele verip İlçemizi daha da güzelleştirmeye ve her açıdan kalkındırmaya çalışacağız. Bu birlik ve beraberliğimizin önemli bir göstergesi olarak; yakın zamanda doğal gazın İlçemize getirilebilmesi için İlçemizde başlatılan kampanya sonrası BOTAŞ tarafından istenilen abone sayısı ve abone bedeli, vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve gayreti sonrasında fazlasıyla tamamlanarak büyük bir adım atılmıştır. İnşallah vatandaşlarımız 2017 yılı içerisinde Doğal Gaza kavuşacak ve hem ucuz, hem de kaliteli olan doğal gazın bütün nimetlerinden faydalanacaklardır. Bu şekilde temiz bir Karakoçan’ın inşası için büyük bir adım atılmış olacaktır. Bir kez daha şunu gördük ki, birlik ve beraberlik içinde olduğumuz her an Allah’ın izniyle başaramayacağımız, üstesinden gelemeyeceğimiz sorun kalmayacaktır. 

Sonuç olarak İlçemize doğal gazın gelmesi için BOTAŞ tarafından istenilen abone sayısını tamamlamak üzere abone bedelini yatırarak yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza, bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan sivil toplum kuruluşlarına, iş adamlarımıza, mahalle muhtarlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, sürecin hızlandırılması ve sonuçlanması aşamasında da, öncelikle bizlere desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Murat ZORLUOĞLU olmak üzere değerli Milletvekillerimiz Metin BULUT, Ömer SERDAR, Tahir ÖZTÜRK ve Ejder AÇIKKAPI bey ile Elazığ Aksa Doğalgaz eski Bölge Müdürü Zülküf Turhan bey ile Elazığ Aksa Doğalgaz Bölge Müdürü Resul Kokmaz beye teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi. 

KAYNAK:ELAZİZ GAZETESİ

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Durmuştepe Göleti?nde Sona Yaklaşıldı

Elazığ?ın Maden ilçesinde yapımı devam eden Durmuştepe Göleti ve Sulamasında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarına devam edilen gölet çiftçinin umudu olacak.

DEVAMI

Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan Alacakaya İlçesine Ziyaret

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet