Harput TV Ana Sayfası

İki Kuruma Tek Müdür Sağlık

İki Kuruma Tek Müdür

Türkiye’de, en genç sağlık müdürü olarak görevlendirildiğini söyleyen Özaydın, Tunceli EMEK Gazetesine yaptığı açıklamada, her iki kurumun işlerinin daha kolay yürüyeceğini savundu. Özaydın, Tunceli’ye geldiğinden bu yana yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve güzel şeyler yapacaklarını sözlerine ekledi.

Tunceli İl Sağlık Müdürü Dr. Sercan Özaydın, sağlığın, insanlara dokunabilecek en nezih sahalardan biri olduğunu söyledi.

Özaydın, açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Halk Sağlığı ve Sağlık Müdürlüğüne bakanlık tarafından atandım. Benim atamam rutin bir müdür ataması. Sadece tek istisnası hem Sağlık Müdürlüğüne hem de Halk Sağlığı Müdürlüğüne atanmış olmam. Tunceli’ye 3 ay önce ailemle beraber gelmiştim. O zaman buraya atamam belli değildi. Burayı çok duymuştum, buralı yakın dostlarım da var. Ben Tunceli’yi çok parlak, çok aydın, gelişime açık bir kent olarak değerlendiriyorum. Vizyonunu da çok beğeniyorum. İl Sağlık Müdürü ve Halk Sağlığı Müdürüyüm, farklı iki birim ama bu iki birimin müşterek çalışma gerektiren çok noktası oluyor. Gerek personel yetersizlikleri gerekse birtakım anlaşmazlıklar diyelim. Bu çerçevede aksayan hususlar oluyor. Sağlık Bakanlığımız bu yönde bir tasarruf göstererek bizi her iki kuruma birden yönlendirdi. Böylelikle, çift başlılık ortadan kalkacak, elimiz kuvvetlenecek. İşlemlerin tek bir kişide toplanmasının işleyişi daha çabuklaştıracağına inanıyorum. Benden önce görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Burada taze bir kan var onu da görüyorum. Bizimle tanıştıktan sonra insanların motivasyonu da arttı. Herkes hevesli, Tunceli’nin eğitim seviyesi çok yüksek zaten. Bu kadar eğitimli, bu kadar vizyonel insanların daha sağlıklı koşullarda ilerleyebilmesi için bize düşen ne varsa onu yapacağız. Bir diğer artımızda şu, Cazibe Merkezi Programı Kapsamında Tunceli’yi Sayın Bakanımız ve değerli hükümetimiz çok önemsiyor. Ben sağlığın, insanlara dokunabilecek en nezih sahalardan biri olduğunu düşünüyorum. Ürettiğimiz değerin karşılığını alabiliyoruz.”

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet