Harput TV Ana Sayfası

MHP Startı Elazığ'da Verecek Siyaset

MHP Startı Elazığ'da Verecek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi, anayasa değişikliği referandum kampanyasının startını Elazığ’da verecek.

MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, yaptığı açıklamada, MHP Genel Merkezinin miting programlarını ilk etapta 9 ilde gerçekleştireceğini, ilk mitingin 18 Mart 2017 Cumartesi günü saat 13.00’da Elazığ İstasyon Meydanı’nda yapılacağını duyurdu.

Mitinge MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin katılacağını belirten Demir, mitingde MHP’nin referandumda neden evet dediğini detaylı şekilde Elazığ halkına anlatılacağını kaydetti. MHP Genel Merkezinin ilk mitingi Elazığ’da başlatılmasının Elazığ ve teşkilat adına onur verici olduğunu belirten İl Başkanı Oğuzhan Demir, Elazığ halkını mitinge davet etti.

MHP Elazığ İl Başkanlığı ve yan teşkilatlar olarak Genel merkezin emir ve talimatları doğrultusunda Elazığ’da evet oylarının en yüksek oranda çıkması için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Demir, şöyle konuştu: “ 11 Ekim 2016 tarihinde Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin gündeme getirdiği Anayasa değişikliği için MHP ve AKP milletvekillerinden heyetler oluşturulmuş, 23 madde üzerinden anlaşmaya varılmıştı. Meclise gelen 23 maddenin 18 maddesi MHP ve AKP’nin evet oylarıyla referanduma gidebilmesi için gerekli olan 330 oyun üzerinde 339 oy alarak Cumhuraşkanı’nın onayına sunulmuştu. Cumhurbaşkanımız’ın onayıyla da 16 Nisan 2017 gününde Anayasa değişikliği için halk oylamasına karar verilmiştir. MHP Genel Merkezimiz Anayasa değişikliği ile alakalı, ilki 27 Kasım’da Bursa’da başlayan salon toplantılarıyla bilgilendirme toplantılarını başlatmış ve 40 ilde yapılması kararlaştırılmıştır. İlimizde ise 11 Mart Cumartesi günü 13.30’da Belediye Kültür ve Kongre Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcımız ve Mersin Milletvekilimiz Oktay ÖZTÜRK bey, MYK Üyemiz ve İstanbul Milletvekilimiz İsmail Faruk Aksu bey ve MYK Üyemiz Adem Özbay beyin katılımlarıyla genişletilmiş siyasi bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. MHP Genel Merkezimizin miting programları ilk etapta 9 ilde yapılması kararlaştırılmıştır. İlk miting ise 18 Mart 2017 Cumartesi günü saat 13.00’de Elazığ İstasyon Meydanı’nda yapılacaktır. MHP’nin ilk mitinginin Elazığ’da başlatılması şehrimiz ve teşkilatımız adına bizi onurlandırmıştır. İnşallah bizler de mitingimizi muhteşem bir şekilde gerçekleştirip, kutlu yürüyüşün meşalesini Elazığımızda Çanakkale zaferimizin 102. Yıl Dönümünde Çanakkale ruhuyla tutuşturup Türk Milletinin geleceğine ışık tutmasına vesile olacağız. Şimdiden tüm hemşehrilerimizi, gönüldaşlarımızı, partililerimizi, bu süreçte aynı fikirde buluştuğumuz diğer siyasi partili kardeşlerimizi de önce 11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 13.30’da Belediye Kültür Merkezi’ndeki toplantımıza ve bir hafta sonra da 18 Mart Cumartesi günü Elazığ İstasyon Meydanı’ndaki Genel Başkanımızın katılımı ile yapılacak olan mitingimize davet ediyorum. Elazığ Teşkilatlarımızda ise ilçelerimizin kongre süreci devam etmektedir.

Her ilçemize kongreler için gidilip, teşkilat mensuplarımıza referandum süreci anlatılmakta, daha sonraki süreçte ise aynı ilçeler ve beldeler heyetler halinde ziyaret edilip, MHP’nin neden evet dediği detaylı şekilde hemşehrilerimize anlatılacaktır. Şehir merkezinde ise mahalle teşkilatlarımızla propaganda faaliyetleri yürütülecek, tüm mahallelerde bilgilendirme toplantıları tertip edilecektir. Resmi kurum ve kuruluşlar, özel sektörde faaliyet gösteren işletmeler ise yine heyetler halinde ziyaret edilip, MHP’nin neden evet dediği anlatılacaktır. Sandık kurulları oluşturulup, bu kurullarda görev yapacak arkadaşlarımız için eğitim seminerleri düzenlenecektir. MHP Elazığ İl Başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığı, İlçe Başkanlıkları, bağlı ve yan teşkilatlar olarak Genel Başkanımızın emir ve talimatları doğrultusunda şehrimizde evet oylarının en yüksek oranda çıkması için elimizden geleni yapacak ve inşallah da Türkiye genelinde en başarılı iller arasına gireceğiz.” 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet