Harput TV Ana Sayfası

Tıp Bayramı Kutlandı Sağlık

Tıp Bayramı Kutlandı

Elazığ İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı sağlık tesislerinde 14 Mart Tıp Bayramı, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Genel Sekreterlikten yapılan açıklamada şu fiadelere yer verildi; "

Birliğimize bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen kutlama programı, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Burada düzenlene kutlama programına; Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. M. Sezai OĞRAŞ, İdari Hizmetler Başkanımız, Dr. Emrah GECEKUŞU, Mali Hizmetler Başkanımız Muammer AÇIKKAPU, hastane yöneticimiz Doç. Dr. Cahit POLAT, idareci ve sağlık çalışanlarımız katılırken, Genel Sekreterliğimize bağlı Ruh Sağlığı ve Karakoçan Devlet Hastanelerinde de doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramları düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

        SBÜ Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanemizde düzenlenen programda emekliye ayrılacak olan yılın emektar doktoru ile çalışmalarında üstün başarı gösteren personele plaket ve teşekkür belgesi veren Hastane Yöneticimiz Doç. Dr. Cahit POLAT, bir konuşma yaptı. Doç. Dr. POLAT konuşmasında “Sağlığın korunması ve hastalıkların tedavisinde, uzun ve yorucu bir eğitim süreci sonunda, günün 24 saatini büyük bir sabır ve özveriyle görevini yapan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının önemi herkesçe bilinmektedir. Bu nedenle İnsanlık tarihi boyunca hekimlik mesleği ve insan sağlığını içerisinde barındıran her meslek her zaman kutsal olarak kabul görmüştür. .Bizler de Elazığ için, Türkiye’nin bu büyük kültür ve medeniyetler şehrine sağlık alanında daha neler katmalıyız düşüncesi ile çalışmaktayız. Elazığ’ a ait sağlık verilerinin ülkemiz geneli ile kıyasladığımızda, sevindirici gelişmelerin olduğunu görmekteyiz” şeklinde konuştu. Doç. Dr. POLAT “Bu duygularla ülkemizde, bir nefes sıhhat için fedakârca çalışan, mesleklerini büyük bir duyarlılıkla sürdüren, kutsal bir mesleğin mensubu olan hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım” dedi.

         Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanemiz tarafından düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında ise Elazığ Belediye Kültür Merkezi’nde halka açık bir konser verildi. Hastane de tedavi görmekte olan hastalarımız ve çalışanlarımızdan oluşan müzik korosunun verdiği konsere Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. M. Sezai OĞRAŞ, Mali Hizmetler Başkanımız Muammer AÇIKKAPU ve hastane yöneticimiz Uzm. Dr. Mustafa N. NAMLI ile hastane idareci ve çalışanları katıldı. Uzm. Dr. NAMLI burada yaptığı bir konuşma ile sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutladı.

        Karakoçan Devlet Hastanemizde ise Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Akan YENİÇERİOĞLU’ nun  katılımı ile düzenlenen programda, hastanede çalışan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramları kutlandı."

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet