Harput TV Ana Sayfası

Toplantı Düzenlendi Eğitim

Toplantı Düzenlendi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Palu Kaymakamlığı tarafından;“Tarımsal Destekler ve desteklerden azami ölçüde yararlanmak, mevcut desteklerde üretici ve yetiştirici birliklerin katkısı” konulu toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Palu Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK, Palu Belediye Başkanı Mehmet Sait DAĞOĞLU, Elazığ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı İsmail GÜRBÜZ,Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fuat KERTİ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz ATAŞ, Palu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Engin ÖZEN, Elazığ İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri Birliği, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkan ve temsilcileri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile üreticiler katıldı.

Palu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Engin ÖZEN’in açılış konuşması ile başlayan toplantı, Palu Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK ve  İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı İsmail GÜRBÜZ konuşmaları ile devam etti. İsmail GÜRBÜZ konuşmasında;“Palu ilçesi ülkemizin önemli su kaynağı üzerinde olan köklü bir ilçemiz. Murat havzası özellikle tarımsal üretimler konusunda iyi bir potansiyele sahip. Ancak biz bu potansiyeli yeterince değerlendiremiyoruz. Nüfus yoğunluğu bakımından Palu ilçesi Elazığ’da ikinci sırada ve genç nüfus da fazla. Palu’da hayvancılığa dayalı bitkisel üretimi yoğun bir şekilde yapabilir. Burada baraj göletindenfaydalanarak bitkisel üretim, özellikle yem bitkisi üretimini yapabiliriz. Bakanlığımız son yıllarda hayvancılığa ciddi destekler veriyor. Bu destekler değerlendirildiğinde Palu ilçesinin kalkınmasına yardımcı olacaktır” dedi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı İsmail GÜRBÜZ konuşmasının sonunda katılımcılara teşekkür ederek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Toplantı, katılımcıların tarım ve hayvancılık sektörü ile ilgili sıkıntılarının dinlenmesi, soruların cevaplanması ile son buldu. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet