Harput TV Ana Sayfası

Batı'da Hastane Yok mu? Sağlık

Batı'da Hastane Yok mu?

Vatandaşlar İlimizin batı bölgesinde hastane olmamasından dert yanıyorlar. Batı bölgesindeki mahalle muhtarları, Elazığ’ın batısına hastane yapılmasıyla ilgili talepte bulunduklarını ve konuyu yetkili mercilere bildirdiklerini ancak olumsuz sonuçlar aldıklarını ifade ettiler. Yetkililerin batıya hastane yapılması için Doğukent’e yapılan Şehir Hastanesinin bitmesi gerektiğini bu hastanenin potansiyeline göre bir değerlendirme yapacaklarını söylediklerini dile getirdiler.    

İlimizin Doğukent Mahallesine Şehir Hastanesi yapılıyor. Ama ilimizin batı bölgesinde yaşayan vatandaşlar hastanenin uzak olmasından dolayı muzdaripler. Bu nedenle Elazığ’ın batı tarafına da hastane yapılmasını istiyorlar.

Abdullahpaşa, Hilalkent ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarları ilimizin batısına hastane yapılması konusunu İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer yetkililerle görüştüklerini ancak yetkililerin bu bölgeye hastane yapılması için şehir hastanesinin bitmesini beklemeleri gerektiğini söylediklerini dile getirdiler. İşte mahalle muhtarlarının gazetemize aktarmış oldukları görüşleri…

‘BÜYÜK ÇAPLI BİR HASTANEDE İSTEMİYORUZ’

Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse, “Hastanenin yapılabilmesi için en az 30 dönümlük bir arazi olması gerektiğini söylüyorlar. Ama Abdullahpaşa’da bu kadar geniş araziler yok. 12-13 dönüm yerimiz var. Büyük çaplı bir hastanede istemiyoruz. 100-200 yataklı bir hastane olsa bizim için yeterli olabilir. Bize yakın hastaneler özel hastaneler onlarında taşınacağından bahsediliyor. Birde diş hastanesi de şehir hastanesine taşınacak. Batı bölgesinde hastane namına bir şey kalmayacak. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve İl Sağlık Müdürlüğü ile görüştük. Şehir Hastanesinin bitmesini beklemeliyiz diyorlar. Şu an herhangi bir hastane yatırımı yok dediler” şeklinde konuştu.  

‘BATI BÖLGESİNE HASTANE YAPILIRSA ŞEHRİN TRAFİĞİ DE RAHATLAR’

Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Fethi Ayaz, “İl Sağlık Müdürümüzle birlikte ilimizin batı bölgesini gezdik. Özel Harekâtın orda 50-60 dönümlük bir yer bulduk. İl Sağlık Müdürümüz böyle bir arazinin olduğunu Ankara’ya bildirdiğini söyledi. Ama Şehir Hastanesi yapıldığından şu an için kesin bir şey söylenmedi. Şehir Hastanesi bittikten sonra buranın potansiyeline göre bir değerlendirme yapılacağı söylendi. Eğer batı bölgesine hastane yapılırsa şehrin trafiği de rahatlar” dedi.

‘MÜRACATLARIMIZDAN OLUMSUZ SONUÇLAR ALDIK’

Hilalkent Mahalle Muhtarı Ali Dündar, “Doğukent’teki Şehir Hastanesi 2018 yılında açılacak. Devlet bu hastaneye kapasite vermiş. Eğer bu kapasite dolmazsa ilimizin batı bölgesine hastane yapılmasıyla ilgili herhangi bir durum söz konusu değil. Ancak kapasite dolarsa yapılması düşünülüyor denildi. Zaten bizim talebimiz butik tarzı bir hastane yapılmasıydı. Çünkü Hilalkent mağduriyet bölgesi denilebilecek bir yerde. Ulaşımı sıkıntılı. Yakının da hastane yok. Müracaatlarımızı gerekli yerlere bildirdik. Ancak olumsuz sonuçlar aldık” ifadelerini kullandı. FIRAT GAZETESİ

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet