Harput TV Ana Sayfası

Şavak Aşireti EVET Diyor! Yaşam

Şavak Aşireti EVET Diyor!

Elazığ’da Şavak aşireti, 16 Nisan da yapılacak halk oylamasında ‘Evet’ diyeceğini açıkladı. Şavak aşiretinin kanaat önderi ve Şavaklılar Derneği Başkanı Naim Doğan, düzenlediği basın toplantısında 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda 'Evet' oyu kullanacaklarını söyledi.

Hiç bir siyasi parti veya oluşumun güdümünde olmadıklarını belirten Doğan,"Türkiye’deki aşiret mensuplarını da 'Evet' demeye davet ediyorum.Bu referandumun iki seçenekli olduğunu ancak milletimizin geçirdiği badireler göz önüne alındığında, iki seçeneğe sığdırılamayacak kadar hayati bir öneme haiz olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Bu ülke o kadar acılar çektik ki bu günler geçmişin acıları üzerine kurulmuş aydınlık günlerden oluşmaktadır. Cumhuriyet tarihine bir baktığımızda 1960'tan bu yana anayasalar ülkede yaşayan vatandaşlarımızı etnik köken, inanç ve mezhep temelinde ayrıştırmış, ötekileştirmiş ve kamplaştırmıştır"dedi. Bu girişimlerin aslında hükümetlere değil, ülkenin geleceğine ve aydınlık yarınlara koyulan engeller olduğunu ifade eden Doğan, “Tüm bu gerçekler ışığında Doğu ve Güneydoğu'nun en büyük aşiretlerinden olan başta Elazığ, Erzincan ve Tunceli olmak üzere 81 vilayetteki her bir mensubumuza buradan seslenmek istiyoruz. Eğer ki bugün 27 Mayıs’la birlikte Menderes’in boynuna ip takanlar, 28 Şubat’ı gerçekleştirenler , 15 Temmuz’u bu millete yaşatanlar, ülkemizin bekasına silah doğrultmuş tüm terör örgütleri hayır diyorsa büyük Türkiye, geleceğimiz, çocuklarımız, aydınlık yarınlarımız ve istikrarlı bir yürüyüş için, her bir ferdimizi 16 Nisan'ın evetçileri olmaya davet ediyorum”diyerek sözlerini tamamladı. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da 'İşkur-İşveren' Elele

Elazığ?da yıllara göre açık işlerin karşılanma yolları incelendiğinde İŞKUR?un payı 2013 yılında yüzde 42,7 iken bu oran 2017 yılında yüzde 71,2 ye kadar yükseldi.

DEVAMI

Hamidiye Camii ve Külliyesinin Temeli Atılıyor

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet