Harput TV Ana Sayfası

Sempozyum Düzenlendi Eğitim

Sempozyum Düzenlendi

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “ 1. Hemşirelik Öğrenci Sempozyumu” düzenlendi.

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda düzenlenen sempozyuma, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fethi Yılmaz, Öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fethi Yılmaz, düzenlenen sempozyumda Sağlık politikaları ve hemşirelik, hemşirelikte bakım ve etik, hemşirelikte güç ve profesyonellik, hemşirelikte iletişim ve etkili söz söyleme sanatı ve ikna konularında çeşitli bilgilerin verileceğini belirtti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız ise, düzenlenen 1. Hemşirelik Öğrenci Sempozyumunun Fakültelerinin ilk bilimsel toplantısı olduğuna dikkat çekerek, “1996 yılında Elazığ Sağlık Yüksekokulu olarak kurulan 1997 yılından beri eğitim öğretim veren fakültemizde halihazırda toplam 1152 lisans öğrencisi, 37 lisans tamamlama ve 10 adet yüksek lisans öğrencisi mevcuttur” diye konuştu.

Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı da, sempozyum ve kongrelerin öğretim üyeleri için uzun yıllardan beridir devam eden çok büyük anlamları olan bilimsel toplantılar olduğunu belirterek, “Bu toplantılar öğretim üyeleri ve öğrenciler için herhangi bir konuda yapılan çalışmaları ilgili alanındaki meslektaşlarına anlatabilmek ve sunabilme yeteneğidir. Bunlar gelecekte sağlık hizmeti verecek olan değerli hemşire adaylarımız için aslında çok önemli bir anlam ifade ediyor. Çünkü hem hastanelerde sağlık hizmeti veriyorsunuz, hem de birer akademisyen adayı olduğunuzu düşündüğümüzde bu tarz yeteneklerin oluşması kendi hayatlarınıza katkılar yapacağını düşünüyorum. Sağlık Bilimleri Fakültemizin ilk bilimsel toplantısı. İnşallah bu toplantıların devam gelir diye düşünüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sunumlara geçildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet