Harput TV Ana Sayfası

Renkli Görüntüler Oluştu İlçeler

Renkli Görüntüler Oluştu

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde düzenlenen festivalde yamaç paraşütü ve bisiklet yarışları renkli görüntüler oluşturdu.

Genç Elazığlılar Derneği (GELDER) tarafından organize edilen 4'üncü geleneksel Uluslararası Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Yarışı Festivali'ne Türkiye genelinde 54 bisiklet yarışçısı ve 14 paraşütçünün katılımıyla gerçekleşti. Günışığı gazetesinin haberine göre Bisiklet yarışçıları 12 kilometrelik Hazar gölü manzaralıparkurunda pedal çevirerek yarıştı.

Bisiklet yarışmacılarında erkeklerde birinci Bayram Eroğlu, ikinci İsmail Mutlu, üçüncüsü ise Gökhan Uzun oldu. Daha sonra Türkiye’nin çeşitli illerinden şenliğe katılan 14 paraşüt pilotu 2 bin 300 rakımlı Hazar Baba Dağı’nın zirvesinde atlayarak uçuş gerçekleştirdi.

Diyarbakır'dan katıldığını belirten Ahmet Karataşlı, "Festivalde yamaç paraşütüyle ilk uçuşumu gerçekleştirdim. Hava gayet güzel. Festival için yapılan hazırlıklarda çok güzel olmuş" dedi. Festivali başarılı bulduğunu aktaran Ramazan Özçelik, "Sivrice ilçesine ilk kez geldiğim ve çok güzel bir yer. Biz yamaç paraşütü pilotları böyle manzaralı yerleri keşfetmek istiyoruz" diye kaydetti. Festivale Ankara'dan katılan Buket Aygın ise Paraşütle ilk uçuşu olduğundan heyecanlı olduğunu söyledi. GELDER Başkanı Fuad Ülger ise, 4'üncü geleneksel Uluslararası Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Yarışı Festivali ile Sivrice'nin adını tüm dünyaya duyuracaklarını vurguladı. Festivalde dalış turizmi ve engebeli arazide bisiklet yarışlarının olacağını dile getiren Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ise "Bizler yerel yönetimler olarak sadece alt yapı ve üst yapı ile değil sağlıklı yaşam için vatandaşlarımızın yanındayız" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Durmuştepe Göleti?nde Sona Yaklaşıldı

Elazığ?ın Maden ilçesinde yapımı devam eden Durmuştepe Göleti ve Sulamasında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarına devam edilen gölet çiftçinin umudu olacak.

DEVAMI

Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan Alacakaya İlçesine Ziyaret

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet