Harput TV Ana Sayfası

Ünlü İsimler Katıldı Kültür Sanat

Ünlü İsimler Katıldı

Elazığ’da 9’uncusu düzenlenen Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin açılış galası ünlü isimlerin katılımıyla yapıldı. Elazığ Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen 10.Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin açılış galası bir otelde gerçekleşti.

Program, festivale katılan ünlü oyucuların hayat hikayelerini anlatan sinevizyon gösterisi ile başladı. 2008 yılından itibaren Çayda Çıra Film Festivaline start verdiklerini belirten Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara, "10. yılımıza gelene kadar çok engebeli yollar aştık. Günışığı gazetesinin haberine göre Uluslararası Çayda Çıra Film Festivalinin ilk 5 yılında uluslar arası konuklarımızı ağırlayamadık.

5. yılımızdan itibaren ilimiz ciddi bir kültürel hibe kazandı" dedi. Nuri Alço,"Elazığ Turizme aşık bir şehir" Elazığ'ın sanat ve kültür şehri olduğunu aktaran ünlü oyuncu Nuri Alço,"Bugün kültür şehri olan Elazığ'ı gezdik. Harput Kalesini gittik. Daha sonra Elazığ'ın cezaevine gittik. Pırıl pırıl ve tertemiz bir cezaevi var. Cezaevinde çok güzel sohbetler ettik. Elazığ turizme aşık bir şehir" diye kaydetti. Perihan Şavaş, "Sigara alışkanlığımı bıraktım" Uzun bir süre sonra Elazığ'a geldiğini aktaran ünlü oyuncu Perihan Savaş, " Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’ni hazırlayan Serdar Kara bana bindallı giydirmeye çalıştı. Ben ona 38 ile 40 arası beden giyiniyorum dedim. Oda bana 34 beden bindallı getirmiş. Benim kötü bir alışkanlığım vardı, ben onu bıraktım. Sigara alışkanlığımı bıraktım. Sigara içenlere de son derece sigarayı bırakmalarını tavsiye ediyorum. Sigarayı bırakınca 6 kilo aldım. Sağlık çok önemli" şeklinde konuştu. "Bazıları Yeşilçam diyince ağzını, burnunu büküyor" Yeşilçam'da oynamaktan her zaman onur duyduğunu vurgulayan Savaş, "Bazıları Yeşilçam diyince ağzını burnunu büküyor. Bazı Yeşilçam'dan gelmeyen insanlar, prodüktör olup Yeşilçam ile çalışmam diyor. Onları şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı. Nuri Alço, Perihan Savaş, Fatih Doğan, Emin Olcay ile birlikte birçok ünlü oyuncunun katıldığı gala gecesi onur ödüllerinin verilmesi ve protokol konuşmaları ile sona erdi. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet