Harput TV Ana Sayfası

McConkey ve Tunç Konuk Oldu Eğitim

McConkey ve Tunç Konuk Oldu

Elazığ Ekonomi Platformu Üyelerine Wıllıam McConkey ve Barbaros Tunç konuk oldu.

Proje Koordinatörü İlkay Akcan tarafından halen inşaatı devam eden İŞGEM 2. Projesinde gelinen nokta hakkında bir sunu yaparak soruları cevaplandırdı.

Teknik Yardım Destek ekibi takım lideri Bill McConkey ve Anahtar Uzman Barbaros Tunç tarafından projenin 4 aylık süre içerisindeki gerçekleştirilen aktiviteleri ve projenin mevcut durumu hakkında bilgiler verdiler.

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Süleyman Kamaç;Proje hayata geçtiğinde 35 tane yeni işletmenin hayata geçeceğini aktaran Kamaç, "Yeni işletmeler kurulduğunda en önemli sıkıntı şu oluyor; sermaye, tecrübe eksik olduğu için ve ilk yıllarda iş bağlantıları çok gelişmediği için yeni kurulan işletmelerin önemli bir kısmı başarısızlıkla sonuçlanıyor ve bunlar ticari hayattan çekiliyorlar bununun  önüne geçmek için İŞGEM’lere büyük iş düşmektedir dedi. Elazığ Ekonomi Platformu olarak 2. İŞGEM’de elimizden gelen gayreti ve çabayı göstereceğiz ve bununla birlikte Yönetiminde olmayı istiyoruz bunun için gerekli çalışmaların ve görüşmeleri yapacağız dedi.

KOBİ Uzmanı Barbaros Tunç konu ilgili yaptığı değerlendirmede, “İŞGEM 2 Projesi kapsamında Kurum Kuruluşlar ve STK’ları ziyaret ederek bilgiler alıyoruz. Bugün de  Elazığ Ekonomi Platformu Üyelerimiz ile bir araya gelerek sizlerin düşünceleri ve fikirlerinizi almak istedik. İŞGEM – 2 projesinde iş geliştirmek isteyenler, işe yeni başlayacak olanlar için bir alışma evresi yaşanan bir bölüm olacak. Tabi çok daha geniş fiziki imkânlara sahip 35 tane 150 metrekareden 450 metrekareye kadar değişik büyüklükte iş alanı, işlik olan yapı 2017 yılı içerisinde tamamlanacak. Mefruşat ve teknik destekten oluşan komple bir yatırım. Tamamlandığında yaklaşık 10 Milyon Euro harcanmış olan yaklaşık 30 milyonun üzerindeki bir yatırımdır. Bu yatırımın tamamı da Avrupa Birliği kaynaklarından hibe olarak sağlanıyor. Bu Elazığ için çok önemli bir projedir dedi. İl Özel İdaremizin öncülüğünde İŞGEM’lerin büyütülmesi süreci başlatıldı.2 Temel doğrultuda Bunlardan biri bina yapımı ve Teknik altyapısının güçlendirmek ve teknik danışmanlık vermek üzere açılan bölümde teknik danışmanlık ekibi olarak karşınızdayız.Yerel de Mevcut İŞGEM’in ortakları ve paydaşları ile birebir görüşülüp fikirlerini alıyoruz ve raporlamamızı yapıyoruz dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet