Harput TV Ana Sayfası

Proje Okulu Oldu Eğitim

Proje Okulu Oldu

Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen 51 Proje Okulu arasına alındı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 12 Haziran 2017 Tarih ve 8792952 sayılı onayı ile özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları arasına giren Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Proje Okulu olarak belirlendiği açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, “15 Temmuz kanlı darbe girişiminin yaşandığı süreçten hemen sonra FETÖ/PDY terör örgütünün himayesinde bulunan okullara devletimiz tarafından el konulmuş, asıl sahibi millet olan bu okullar tekrar millete iade edilmiştir. Bu süreçte Harput’ta bulunan ve örgütün himayesinde olan okula da el konularak Müdürlüğümüze devredilmiş ve bu okulun milletin çocuklarına hazır hale getirilmesi istenmiştir.Harput’ta bulunan bu okul müdürlüğümüzce hemen teslim alınarak eksiklikleri giderilmiş, bakım ve onarımdan geçirilmiş, çok kısa bir süre içerisinde öğretmen ve yönetici kadrosu seçilerek okulda hemen görevlendirilmiştir.” dedi. 15 Temmuz şehidi Eyyüp Oğuz’un anısını yaşatmak için okula şehit polisin adının verilerek hatırasının yaşatıldığını söyleyen Bağlıtaş, “Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak açılan bu okulumuz ilk günden itibaren müdürlüğümüzce Proje Okulu olacak şekilde hazırlanmış, donatılmış ve desteklenmiştir. Okulumuzun gerçekleştirdiği faaliyetler, hazırladığı projeler ve etkinlikler İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün her kademesinde destek görmüştür.Yaptığımız bu çalışmaların sonucunda bugün Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi Bakanlığımızca yeni belirlenen 51 Proje Okulu arasına alınmıştır. Fen ve Sosyal Bilimler Projesi uygulayacak olan okulumuzun Türkiye genelinde 51 okul içerisinde yer alıyor olması bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir.” İfadelerini kullandı. 

Müdür Bağlıtaş açıklamasına şöyle devam etti: “Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olarak? Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemiyle Türkiye'nin her yerinden öğrencinin kaydı yapılabilen bir okul olduğu gibi öğrenciler, derslerin yanı sıra seçtikleri alanlarla ilgili seminerler, konferanslar, söyleşiler, bilim atölyeleri, laboratuvar çalışmaları, bilimsel etkinlikler ve geziler ile araştırma ve inceleme etkinliklerine katılacak, ilgi gruplarına göre alan okumaları yapacaktır. Proje İmam Hatip Lisesinde, imam hatiplerde okutulan mesleki derslerinin yanı sıra fen ve sosyal bilimler lisesi müfredatı uygulanacaktır. Fen ve sosyal bilimler alanında ders seçen öğrenciler, bu dersleri üniversitelerle iş birliği ile daha etkin bir şekilde alma imkanı bulacak, üniversitelerle yapacakları iş birliği çerçevesinde akademik ortamlardan ve imkanlardan olabildiğince yararlanabileceklerdir. Ayrıca öğrenciler, eğitim koçluğu uygulamaları ile danışman öğretmenlerinin rehberliğinde istedikleri alanda üniversiteye hazırlanabileceklerdir.

Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisemizin Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okullarıarasında yer alıyor olması nedeni ile emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı, okulda görevlendirdiğimiz idareci ve öğretmenleri kutluyorum. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet