Harput TV Ana Sayfası

Gurmekent Açıldı! Ekonomi

Gurmekent Açıldı!

Elazığ’da mini kapalı çarşı konseptinde gıda mağazası açıldı. Elazığlı işadamı Numan Korucu’nun sahibi olduğu Gurmekent gıda mağazası, PTT binası bitişiğinde hizmete açıldı.

Gurnekent’te et ürünleri, yöresel ürünler, kuruyemiş, bitkisel ürünler, şekerleme, süt ve süt ürünlerinin satışı yapılıyor. İşletme sahibi Numan Korucu, yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 22 yıldır Elazığ’da baba mesleğimiz olan giyim işi ile uğraşıyorduk. Yaklaşık 1,5 aydır böyle bir işe karar verdik. Yerimiz PTT binasının hemen arkasında. Mini kapalı çarşı düzeninde bir iş yeri açtık. Bu konseptimizde kasap reyonumuz var. Lokum, şekerleme, kuruyemiş, şarküteri, hediyelik ürün, bitkisel ve yöresel ürünlerimiz var. Mini kapalı çarşı konseptinde bir mağaza açtık. Elazığ halkına bize göstermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Hedefimiz Elazığ’ın farklı bölgelerinden şubeler açmak. Daha büyük kitlelere hitap etmeyi amaçlıyoruz. Bu da zamanla olacak. Biz kaliteyi ön planda tuttuk. Bütün müşterilerimize şu garantiyi veriyoruz? ürünlerimizden memnun kalmadıkları zaman bizi arıyorlar. Aradıkları zaman biz gidip bozuk çıkan ürünleri iade alıp bütün masrafını kendilerine iade ediyoruz. Açılış dolayısıyla piyasadan çok çok aşağı fiyatlardan satış yapıyoruz. Özellikle kuruyemiş grubunda ve şarküteri grubunda düşük fiyattan satış yapıyoruz. Biz az karla çok ürün satmayı hedefliyoruz” dedi.

Açılışa katılan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yaptığı konuşmada, mağazanın Elazığ’a hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Elazığ yöresel ürünler açısından Türkiye’nin en zengin illerinden biridir. Elazığ’ın orciğini başka bir yerde bulamazsınız. Pestilini başka bir yerde bulamazsınız. Badem, ceviz içini aynı değerde, aynı kalitede bulamazsanız. Baskil’de yetişen kayısının tadını başka bir yerde bulamazsınız. Dolayısıyla Elazığ Rabbimin nimetlerini bol miktarda vermiş olduğu bir şehir. Geriye tek bir şey kalıyor? Rabbimin vermiş olduğu bu nimetleri en iyi şekilde pazarlayabilmek, en iyi şekilde pazarlayıp dünyaya pazarlayabilmektir. İnanıyorum ki bu iş yeri de bunu en iyi şekilde yapacaktır. Hem ülkemize hem dünyaya Elazığ’ımızın yöresel ürünlerini en iyi şekilde pazarlayacaktır. Bol bereketli alışverişleri yüce Rabbim nasip etsin inşallah” dedi. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet