Harput TV Ana Sayfası

Bulut; "Elbette denetleyeceğiz!" Spor

Bulut;

Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Kanal Fırat, Kanal E ve www.elazigsonhaber.com internet haber sitesinde ortak yayınlanan “Zeki Akbıyık ile Gündem Özel” programının canlı yayın konuğu oldu. Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın sorularını cevaplandıran Milletvekili Metin Bulut, Elazığspor hakkında konuştu.

 Kanal Fırat, Kanal E ve www.elazigsonhaber.com internet haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Zeki Akbıyık ile Gündem Özel” programının canlı yayın konuğu Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut oldu. Canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan ve Elazığ’a yapılan hizmetleri tek tek sayan Milletvekili Bulut, “Küfür edenlerle ilgili suç duyurusunda bulundum” dedi. elazigsonhaber.com’da yer alan haber şöyle;

“BU LİNÇ KAMPANYASI BENİ ÇOK ÇOK ÜZDÜ”

 Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bu iki yıllık milletvekili sürecimde vatandaşımız bazı şeyleri eleştirdi. Son dönemde sosyal medya üzerinden yapılan bu linç kampanyası beni çok çok üzdü. Keşke böyle bir şey yapılmasaydı. Sosyal medya keşke bu kadar kontrolsüz olmasaydı. Tanımadığınız, bilmediğiniz adamı o sosyal paylaşımı üzerinden yargılamanız, insafsızca infaz etmeniz çok ahlaki değil. Bu dünyanın sıkıntılı olduğu bir şey. Bunu hepimizle alakalı yapıyorlar”dedi. Toplantının özel olduğunu belirten Milletvekili Bulut, “Ben geçmişten beri sporla iç içe olan hayatı sporla geçmiş yıllarca Yanılmaz ailesi ile spor yapmış, şu anda dalgıçlık yapan Hazar Baba’da kayan spor sevdalısı bir arkadaşınızım. Bu şekilde suçlanmam beni çok üzdü”diye konuştu.

“ONLARIN ELAZIĞLI OLDUĞUNDA ŞÜPHELENİYORUM”

Ak Parti Milletvekili Metin Bulut, Ben bir televizyon programında bunu söylemiş olsaydım. Metin Bulut söyledi denilebilirdi. Ama hiçbir kaynak gösterilmeden bunu söylenmiş olması çok üzücü. Valimiz açıklama yaptı. Biz şehrin valisine inanmak lazım. İl başkanımız açıklama yaptı. Böyle bir kelime söylenmemiş denildi. Şehrin üst düzey bürokrasisine inanamayıp, kaynağının nerden geldiği belli olmayan bir habere itibar edip hayasızca şekilde eleştirilmemeli. İnsanların anasına, kızına, kardeşine, eşine küfredecek kadar benim Elazığ’ım küçülmez. Onların Elazığlı olduğunda şüpheleniyorum”diye ifade etti.

“BEN ELAZIĞ OLMAMI, ELAZIĞSPORLU OLMAMI HİÇ KİMSE İLE TARTIŞMAM”

 Bulut, “Ben Elazığ olmamı, Elazığsporlu olmamı hiç kimse ile tartışmam. Biri size iftira atacak sizde diyeceksiniz vallahi billahi öyle değilim. Böyle bir şey olabilir mi? Duyguların yoğun yaşandığı bir dönemde istenmeyen bir söz söylerim diye sukut ettim”diye kaydetti.

“ELAZIĞ’IN GÖBEĞİNE BÖYLE BİR BOMBA KOYMAK ELAZIĞ’IN MENFAATİNE DEĞİL”

Toplantı’nın 4 buçuk saat sürdüğünü ve güle oynaya ayrıldıklarını, toplantı da ise her şey konuşulduğunun altını çizen Milletvekili Bulut, orada çok değişik konularında konuşulduğunu ifade ederek, “Malatya modeli, kaynak üretiminde vatandaşın neye itiraz ettiğini konuştuk. Şunu söyledim. Ben kız meslek lisesindeki arsaya Elazığspor adı altına veya başka bir şey adına benzinlik yapılmasına karşı çıktım. Elazığ’ın akciğerine böyle bir şey yaptırmam dedim. Oraya benzinlik yapılması düşüncesine karşı çıktım”dedi.

“ELAZIĞ’IMIZA KENT MEYDANI KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut “Biz bu şehri 3, 5 sene yöneteceğiz sonrada gelecek kuşaklara bırakacağız. Öğretmen evi tarihi bir bina oraya, Elazığ’ımıza kent meydanı kazandırmak istiyoruz. Oraya, Elazığ’ın göbeğine böyle bir bomba koymak Elazığ’ın menfaatine değil. Değil Elazığspor kim isterse istesin ben ona karşı çıkarım”diye belirtti.

“BEN BÖYLE BİR ŞEY SÖYLESEM ŞEHRİN VALİSİ, MİLLETVEKİLİ ZİNHAR BÖYLE BİR ŞEY DEMEDİ DER Mİ?”

 Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bir milletvekili şehrin spor kulübü ile alakalı böyle bir ifade kullanabilir mi? Ben böyle bir şey söylesem şehrin Valisi, milletvekili zinhar böyle bir şey demedi der mi? Milletvekilinin 2 görevi var. Yasama ve denetleme. Elbette denetleyeceğiz. Elazığspor bu borçla yönetilmez. Bu borcun neden böyle teslim alındığını da konuştuk”dedi.

“TOPLAMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNMÜYOR”

Elazığ’ın kalıcı bir gelire kavuşturulması gerektiğini söyleyen Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Toplama suyla değirmen dönmüyor. Elazığ itfaiyesini yeri çok güzel bir yer o alanda itfaiye yok orada Elazığspor için çok güzel benzinlik çıkartılabilir dedi. Stadyumun karşısı benzinlik yapılabilir. Ama bunun için İzzetpaşa Meydanı gibi yerde benzinlik yaparız. Buna biz müsaade etmeyiz. Elazığlı vatandaşlarda müsaade etmez”diyerek tepkisini belirtti.

“BELEDİYE BAŞKANI OLMAK GİBİ BİR DÜŞÜNCEM YOK”

 Bulut, “Bu hareketin kimler tarafında başlatıldığından çok emin değilim. Bana yapılanın aynısını yapmak istemem. Bir takım öngörülerim var. Benim belediye başkanı olacağımla alakalı bir düşüncem yok. Şuan da genel merkezle çok mutluyum. Milletvekilliği görevimi çok önemsiyorum. Böyle bir düşüncem yok”diyerek görevini çok sevdiğini ifade etti..

“BİZ BUNA PABUÇ BIRAKMAYIZ”

Elazığspor için her zaman destek olduğunu ve iş adamlarını aradığını ve para desteği için bundan asla gocunmadığını ifade eden  Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Helali hoş olsun. Vatandaş bir uygulamadan rahatsız olduğunda biz de toplayıp vatandaşın bu hassasiyetini ilettiğimizde bak sen böyle demek istedin biz seni sosyal medya da linç edeceğiz derse biz de buna pabuç bırakmayız. Bir uygulama yanlışsa o uygulamanın yanlış olduğunu herkesin yüzüne karşı söylerim. Oradaki toplantıda da kamu kaynaklarını yanlış kullanılmasından bahsettim. Buna kızılmış, sinirlenilmiş olabilir. Asıl ahlaksızlık şu, öyle bir toplantıda böyle bir şey olsa olmasa paylaşmak. Orası mahremi ortam. Orada her şey konuşulmuş olabilir. Ben söyledim böyle bir şey konuşulmadı. “Elazığspor kapatılsın.” bir milletvekili bunu söyler mi? Bu akıllara zarar bir durum”dedi.

“KÜFÜR EDENLERLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

Şahsına yapılan hakaretler yüzünden suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Milletvekili Bulut, “Bazı isimler alındı. Küfür edenlerle ilgili suç duyurusunda bulundum. Ben milleti temsil ediyorum. Ben tabi ki millet adına hesap soracağım. Bu millete edilmiş bir küfür olur.”diye ifade etti. Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Şehrin15, 20 yılını düşünmek lazım. Elazığspor’un başarılın olmasını da Elazığ için istiyoruz. Ben bunlara pabuç bırakmam. Ben valime, il başkanıma, milletvekili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepimiz onurumuz şerefimizi, haysiyetimizi için yaşıyoruz. Elazığlı tarif edilirken merttir, yiğittir, babalığı ile öne çıkan il; kızına, eşine küfür eder mi? Sosyal medya çok kontrolsüz bir arena değerli gençler biri hakkında bir iddia olduğunda siz de buna şahitlik etmişseniz böyle şahitlikler yoksa lütfen hareket etmeyin. Kendinize de saygısızlık olur. Siz bu kadar aciz misiniz?”dedi

“AKLISELİM OLAN HERKES HAKLI OLDUĞUMUZU SÖYLEDİ”

Bulut, “Kamu kaynaklarının etkin kullanımı ile itirazım vardı. Benzinlik yaptırılmamasıyla alakalı bir şey vardı. Bide Elazığspor ile alakalı paraların farklı şekilde toplanmasıyla ilgili bir durum vardı. Vatandaş, aklıselim olan herkes haklı olduğumuzu söyledi. Gençler de böyle düşünüyor. O gençler farklı şeylere itiraz ettiler”diye kaydetti.

“MANTIKLI BULURSUNUZ BULMAZSINIZ. AMA LİNÇ EDEMEZSİNİZ”

Toplantıda farklı şeylerde söylediğini ifade eden Ak Parti Milletvekili Bulut, “ Elazığ kendi gençleriyle oynasın dedim. Transfer yapmayalım dedim. Elazığ’dan bir iki tane yıldız çıkartalım dedim. Bunu anlamlı anlamsız bulursunuz. Bu farklı bir şey. Biz 150 trilyonu şehrin gençliğine harcamış olsaydık. Her mahallemizde spor kompleksi yapardık. Belki yüzlerce genç ihraç ederdik. Belki Süper Lig Elazığlı olurdu. Bunu mantıklı bulursunuz bulmazsınız. Ama linç edemezsiniz”dedi.

“ELAZIĞSPOR SEVGİSİ 1 LİRALIK 5 LİRALIK MİKTARLARLA ÖLÇÜLECEK BİR ŞEY DEĞİL”

Elazığspor’un bir ilin markası ve marka değeri olduğunu söyleyerek kendilerini Elazığspor’a küstüremeyeceklerini söyleyen Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığspor adı altında hangi haksızlık yapılırsa yapılsın karşı çıkacağını söyleyerek “Bunda öncede destektim. Destek olmaya devam edeceğim. Elazığspor olan sevginiz vermiş olduğunuz daha fazla parayla mı ortaya koyacaksınız. Elazığspor sevgisi 1 liralık 5 liralık miktarlarla ölçülecek bir şey değil. Elazığspor sevgisi başka bir şey. Kimse bizi Elazığspor’a küstüremez. Elazığspor kimsenin değil. Bu şehrin ve ben bu şehrin milletvekiliyim”diye vurguladı.

 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'lı Kick-Boks Sporcularına Madalyalar

Antalya?da yapılan Türkiye Açık Kick-Boks Turnuvası'nda, Elazığ'ı temsil eden kafile, 5 birincilik, 4 ikincilik 1 üçüncülük derecesi aldı.

DEVAMI

Voleybol Gençler (A) İl Birincisi Belli Oldu

Haber detayları için tıklayın.

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet