Harput TV Ana Sayfası

Bulut'tan 15 Temmuz Değerlendirmesi Gündem

Bulut'tan 15 Temmuz Değerlendirmesi

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yrd. Ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut; “Milletin Devleti bir tehlikeyi atlatmıştır. Bu ne ilk karşılaştığımız tehlikedir. Ne de son olacaktır. Düşman pusuda bekleye dursun. Vatan için ölmeye hazır Anadolu’nun çocukları da meydanlar da yürekler tetikte beklemektedir.”dedi. Bulut 15 Temmuz’la ilgili yaptığı açıklamada; "

Tarih sahnesine çıktığımız ilk günden bugüne engellemelerle, ihanetlerle ve darbelerle sınanıyoruz. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın değeri bu duruma etken sebeplerden biri. Bu sebeple ayaklarımızı nereye bastığımızı asla unutmamalıyız.

Bu mübarek toprakları kazanmanın bir bedeli var, üzerinde yaşamanın bir bedeli var. Bu bedeli geçmişte ödedik ve hala onurla, şerefle ödemeye devam ediyoruz. Milletimizin yaşadıklarımız karşısında ortaya koyduğu açık tavır ve beraberinde yaşanan şahadetler, yaralanmalar bu gerçeğin açık kanıtıdır.

Bu, ne ilk karşılaştığımız saldırıdır ne de son! Her darbe yürüyüşümüzü durdurmak ve önümüzü kesmek için içerdeki hainlerin ve dışarıdaki düşmanların ittifakıyla gerçekleşmiştir. Her darbe ve darbe girişimi yolu-yöntemi ve karakteri açısından bir birinden farklıdır. Biz nice darbe ve darbe girişimi gördük hiçbiri bu kalkışma kadar alçakça ve zalimce değildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, T.B.M.M, Genel Kurmay Başkanlığı, Başbakanlık, Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT Yerleşkesini vb. kurumları işgal etmekten, bombalamaktan imtina etmeyen üniformalı teröristler kimin için bu kadar büyük bir riski alıp ta intihar etti.

Uzun süredir ülkemiz için açık tehdit haline gelen paralel yapının terörist başı robotlaştırdığı-mankurtlaştırdığı gönüllü köleleri marifetiyle, devletten çaldıkları imkânlarla millete saldırmaktan imtina etmedi. Gözünü dahi kırpmadan insanımızı şehit eden bu hainlerin kimin maşası olduğu ortaya çıkmaya başladı.

T.B.M.M tarihinde ilk defa havadan bombalandı. Olaylar başladığında hemen Meclise gittim. Henüz kimse gelmemişti. Bir süre sonra milletvekillerimiz gelmeye başladı. Genel Kurul Salonuna geçtik. Bir süre sonra havadan Meclisimiz bombalanmaya başladı. O an da “Allah u Ekber” diye haykırdım. Hiçbir arkadaşımızın yüzünde korkudan en küçük bir iz yoktu. Aynen hayatı pahasına tankların önüne yatan kahramanlarımız gibi.Ölümün üstüne üstüne yürüyen aziz şehitlerimiz gibi.

Bu süreçte her birimizin ölünceye kadar unutamayacağı anektodlar var. Emri ilahi vaki oluncaya kadar şunları asla unutmayacağım: Darbeci hainlerin T.B.M.M’yi bombalamaları, uçak sesini, tank paletini, Cumhurbaşkanımızın Çağrısını, Cumhurbaşkanımızın kaldığı yerin suikast timlerince basılmasını, Başbakanımızın aracının kurşunlanmasını, önemli merkezlerin bombalanmasını, mübarek halkımızın hayatları pahasına ölümün üstüne üstüne yürümesini,  şehitlerimizi, gazilerimizi ve umutsuzluğun, korkunun kol gezmeye başladığı anlarda okunan selaları - ezanları ve demokrasi nöbetlerini unutmayacağım.Milletimiz de unutmayacak. Yapılıp edilenlerin hesabını sormak boynumuzun borcu olsun. Milletin Devleti bir tehlikeyi atlatmıştır. Bu ne ilk karşılaştığımız tehlikedir. Ne de son olacaktır. Düşman pusuda bekleye dursun. Vatan için ölmeye hazır Anadolu’nun çocukları da meydanlar da yürekler tetikte beklemektedir."dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet