Harput TV Ana Sayfası

Milletvekili Serdar'dan Açıklama Gündem

Milletvekili Serdar'dan Açıklama

Ömer SERDAR Elazığ Milletvekili – TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ömer Serdar hain darbe girişimi 15 Temmuz’un yıldönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yayımladı. Serdar açıklamasında şu ifadelere yer verdi;"

İstiklal Harbi’nden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlike olan ve tarihimizin en zor günlerinden birini yaşadığımız 15 Temmuz’un yıldönümüne giriyoruz.

15 Temmuz 2016 akşamı, devleti ele geçirmeyi, milli iradeyi gasp etmeyi, ülkemizi kaosa sürükleyerek kardeş kavgası başlatmayı ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmayı planlayan FETÖ’cü hainler savaş uçakları ve helikopterlerle halkı bombalamış, darbeye karşı çıkan halkın üzerine tankları sürmüştür. Cumhurbaşkanlığı, TBMM, emniyet ve kamu binalarını bombalayarak insanları katleden bu katiller sürüsü cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunmak alçaklığına düşmüşlerdir. Türkiye’yi yıkma teşebbüsünde bulunan ve bunu tertipleyen alçaklar, 249 vatandaşımızı şehit etmiş, binlerce vatandaşımızı yaralamıştır. 

Seçilmiş iktidarı düşürmeyi ve Türkiye Cumhuriyeti’ne diz çöktürmeyi hedefleyen FETÖ-PDY fitnesi, aziz milletimizin cesaret ve feraseti, cumhurbaşkanımızın dik duruşu, başbakanımızın ve hükümetimizin kararlılığı sayesinde durdurulmuştur.  Bu ihanete siyasi partiler, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları, medya ve iş dünyası şiddetle karşı koymuş ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla toplumun her kesiminden insanlar ülkesi ve geleceği için canı pahasına savaşarak şer odaklarının hain emellerini bertaraf etmiştir. Aziz milletimiz tankların önüne yatarak, kurşunlara ve bombalara göğsünü siper ederek vatan, millet ve bayrak düşmanlarına karşı kahramanca mücadele etmiş ve nesilden nesile aktarılacak, eşi benzeri olmayan bir destanın hikâyesini yazmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti en zor sınavını 15 Temmuz’da vermiş, milletimiz geleceğine ve demokrasisine sahip çıkmıştır. 15 Temmuz’da yaşadığımız kara gecede verdiğimiz mücadeleyi unutmamız ve unutturmamız mümkün değildir. Böylesi bir alçaklığın bir daha yaşanmaması için, ihanetlerinin bedelini ödemeyen tek bir FETÖ’cü kalmayana kadar mücadelemiz kararlılıkla sürecektir.FETÖ/PDY, DAEŞ veya PKK olsun, hiçbir terör örgütünün, hiçbir şer odağının ülkemizin bekasına ve birlik-beraberliğimize zarar getirmesine izin verilmeyecektir.

Bu vesileyle, insanlık dışı bu kanlı darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, vatanı ve ülkesi için şehit olan sivillerimize, polislerimize ve askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.FETÖ-PDY terör örgütüne fırsat vermeyerek darbe girişimini şanlı bir direnişle püskürtenkahraman milletimize en kalbi şükranlarımı iletiyorum."

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet