Harput TV Ana Sayfası

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odasından Bir Proje Daha Ekonomi

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odasından Bir Proje Daha

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından “Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” projesinin protokolü imzalandı.

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası’nın Fırat Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan “Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” projesi ile firmalarda var olan kurumsal kapasite daha da güçlenecek.

“Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” projesi ile 30 esnaf günde 8 saat,5 gün boyunca teknik destek eğitimi alarak sertifika almaya hak kazanacaklar.

“Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” projesinin protokol imza töreni Fırat Kalkınma Ajansı gerçekleştirildi. İmza törenine Fırat Kalkınma Ajansı Bölge Genel Sekreteri Mesut Öztop, Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Birim Başkanı Abdulvahap Yoğunlu ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

İmza töreninde konuşan Fırat Kalkınma Ajansı Bölge Genel Sekreteri Mesut Öztop, Fırat Kalkınma Ajansının teknik destek uygulamalarının önem arz ettiğini ifade ederek “Bölgemizde beşeri sermayenin geliştirilmesi, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, Kamu Kurumlarımızın, Yerel Yönetimlerimizin kurumsal kapasitesini geliştirmesi noktasında eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini kapsayan önemli destek aracımız. Geçen Mayıs – Haziran döneminde 6 teknik destek programını destekleme kararı almıştık. Ağustos – Eylül aylarında programlarımız uygulanacak. Bu programlardan biride Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odamızın projesidir. Proje ile Odamızın üyelerinin pazarlama ve ticaret becerilerini geliştirme noktasında eğitim alacaklar. Başkanımız Mitat Ulaş’a ajansımızın destek programlarını oda üyelerinin etkinliklerini artırılması noktasındaki gayretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 BAŞKAN ULAŞ: EĞİTİMLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’ da Esnaflara verdikleri eğitimlere devam ettiklerini belirterek “Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası olarak eğitimlere çok önem veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız ile birlikte çalışmalarla yürüyoruz. Birlik ve birlikteliğin yaşatılmasında bu tür projeler önem arz ediyor. Bizlerin çalışmalarında Fırat Kalkınma Ajansı Bölge Genel Sekreteri Mesut Öztop ve Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Birim Başkanı Abdulvahap Yoğunlu bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmamışlardır. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Teknik destek eğitimleri bizler için çok önemli. Esnaflarımız ve esnaflarımızın yanında çalışan kardeşlerimiz eğitimlerden faydalanacaklardır. Yerel esnafımızın kalkınması için bu tür eğitimler çok önemlidir” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından “Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” projesinin protokolü Fırat Kalkınma Ajansı Bölge Genel Sekreteri Mesut Öztop, Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş tarafından imzalandı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet