Harput TV Ana Sayfası

Sunguroğlu Konağı Selamlık Kısmı Eksik Kaldı Kültür Sanat

Sunguroğlu Konağı Selamlık Kısmı Eksik Kaldı

Harput Merkez Mahalle Muhtarı Feyzi Kahraman İstanbulda kanal B’de tarihi şehirlerle ilgili bir programa Elazığdan mimar Mithat Coşkun ile birlikte katılarak geri döndü. İstanbulda Elazığ ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve hemşehrimiz Prof. Dr. Metin Sözen’in başkanı olduğu ÇEKÜL vakfını ziyaret eden Kahraman Harput ile ilgili görüşmelerde bulundu. 
 
Orada yapılan görüşmeler neticesi Elazığ Belediyesinin güzel bir şekilde aslına uygun restore ettiği ve Elazığ Özel İdare Müdürlüğünün katkılarını aldığı Sunguroğlu Konağının doğu cephesinde bulunan selamlık kısmının bahçe olarak kaldığı asıl konak planında gelen misafirlerin ilk olarak karşılandığı bu mekanın da aslına uygun restore edilmesi gerektiği kanaatine varıldı. 
            

Bugüne kadar kentsel tasarım projesine sahip çıkarak Sağır Müftü Konağı Belediye Binası Eski Müze Ulucami çevresi girişteki sıralı tarihi evlerin restorasyonunu yapan Elazığ Belediyesi ve katkı sağlayan Özel İdare Müdürlüğüne teşekkür ediyor yeni dönemde Sarahatuna kadar uzayacak kentsel tasarım çalışmalarına Sunguroğlu Konağı Selamlık kısmının da dahil edilmesini bekliyoruz. 
 
Ayrıca kentsel tasarım planı içinde kalan istimlak arsaları hak sahiplerine verilmek üzere Harput Koruma Amaçlı İmar Planı içinde veya yakınında TOKİ’nin yapacağı evlerin Harput istimlak hizmetlerinde kullanılmak üzere acilen programa alınmasını teklif ediyoruz.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet